Dziś jest 20.02.2019, imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza.

W dniach 3 -13 lipca 2017 roku odbywał się obóz rekreacyjno – wypoczynkowy dla młodzieży w Malborku zorganizowany przez księdza Henryka Urbasia.  Na miejsce dojechaliśmy późniejszym popołudniem. Wieczorem spotkaliśmy się wspólnie w świetlicy, aby się wzajemnie poznać i ustalić ramowy plan obozu.


Każdy dzień rozpoczynał się Mszą Świętą, a kończył się modlitwą wieczorną i słówkiem na dobranoc wygłoszonym przez księdza Henryka. W czasie obozu mieliśmy do dyspozycji duże boisko „Orlik” oraz halę sportową, na których trenowaliśmy i graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz gry i zabawy integracyjne. W miejscu wypoczynku odbywały się również rozgrywki w tenisa stołowego.
W słoneczne dni wyjeżdżaliśmy nad morze na plażę w Stegnie, gdzie korzystaliśmy z kąpieli morskiej i słonecznej oraz graliśmy w piłkę nożną plażową. Chętni mogli również spacerować i biegać brzegiem morza. Duże wrażenie zrobiło na  nas zwiedzanie XIV – wiecznego  zamku w godzinach wieczornych podczas, którego zostaliśmy zapoznani z jego historią.
Podczas spacerów zapoznaliśmy się z historią miasta w trakcie pokazów światła i dźwięku na rynku przy fontannie. Dużym przeżyciem dla uczestników obozu była możliwość korzystania z atrakcji parku linowego.
Wieczorami spotykaliśmy się w świetlicy celem poznania historii życia św. Jana Bosko. Podczas wieczornych spotkań spędzaliśmy miło czas oglądając wspólnie filmy edukacyjne oraz prezentację występów artystycznych przygotowanych przez młodzież. Na zakończenie pobytu odbyliśmy rejs statkiem po rzece Nogat w czasie, którego mogliśmy kolejny raz podziwiać uroki zamku.
Na koniec obozu ksiądz Henryk przygotował wieczór podczas, którego podziękował wszystkim uczestnikom obozu i wręczył im dyplomy uczestnictwa oraz pamiątki.

autor: p. Małgorzata Kruża, p. Damian Kruża

25-09-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność