Dziś jest 25.05.2019, imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny.

Obóz rekreacyjno – wypoczynkowy w Malborku

W dniach 3 -13 lipca 2017 roku odbywał się obóz rekreacyjno – wypoczynkowy dla młodzieży w Malborku zorganizowany przez księdza Henryka Urbasia.  Na miejsce dojechaliśmy późniejszym popołudniem. Wieczorem spotkaliśmy się wspólnie w świetlicy, aby się wzajemnie poznać i ustalić ramowy plan obozu.

Salos Salesia Mistrzem Polski Salosu !!!

Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa. – Michael Jordan

 

Oficjalne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej, których tegorocznym gospodarzem było miasto Kraków, obchodziły w 2017 roku „srebrny jubileusz” – zorganizowane zostały bowiem po raz dwudziesty piąty. Za tym, że było to wydarzenie niezwykle ważne dla całej wspólnoty salezjańskiej, przemawiają liczby – do Krakowa przyjechało około ośmiuset zawodników z całej Polski oraz wiele ważnych osobistości związanych ze światem sportu, polityki i Kościoła.

Włochy - Śnieżna Aprica 2017 r.

W tym roku testowaliśmy zupełnie nowe trasy, nową miejscowość, a jest nią Aprica  położona w północnej części Lombardii we Włoszech. Organizatorem był nasz niezawodny ks. Henryk Urbaś, któremu towarzyszył ks. Gabriel Stawowy Przełożony z Krakowa jako nasz przewodnik i tłumacz oraz ks. Mirosław Niechwiej, który wraz z Panem Radkiem prowadzili grupy narciarskie.

Obóz narciarski - Śnieżny Beskid - 2017

Narty, zadowolenie, radość, uśmiech, zabawa, mróz, niezwykłe widoki, zmęczenie – owszem, ale z gatunku tych pozytywnych, a przede wszystkim niezwykła atmosfera . To wszystko łączy w sobie obóz narciarsko – snowboardowy w Korbielowie "Śnieżny Beskid".  W tym roku zaczęliśmy naszą przygodę 15 stycznia, a zakończyliśmy w piątek 20 stycznia.

Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Gimnazjalnych

W piątek 4-go listopada 2016 roku w pawilonie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka" odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Gimnazjalnych. O prawo startu w rozgrywkach wojewódzkich rywalizowały najlepsze reprezentacje gimnazjów ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność