Dziś jest 19.01.2019, imieniny: Henryka, Mariusza, Marty.

Klasa 1 pod opieka wychowawczyni Pani Basi przygotowała Jasełka, na które zaprosiła nie tylko Rodziców, ale też Dziadków i Dyrekcje.

Jasełka klasy pierwszej

Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach z rekwizytami i pięknej scenografii wraz ze śpiewem kolęd zaprezentowały przedstawienie, ukazujące wędrówkę Maryi i Józefa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historie Narodzin Pana Jezusa.
Wystąpiły także kobiety, które odmówiły noclegu i babcia, która dała schronienie Świętej Rodzinie w Betlejem. Byli pasterze, Anioł i Trzej Królowie.
Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.
Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, aktorzy otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
Później dzieci wyrecytowały wierszyk dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Wraz z Panią Asia dzieci przygotowały także upominki-ręcznie wykonane ramki przedstawiające portrety Dziadka i Babci. Dziadkowie oraz Pradziadkowie byli wzruszeni i dumni ze swoich wnucząt i wnuków.
Po zakończeniu Jasełek wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który z zaangażowaniem został przygotowany przez Rodziców.
Był to wspaniały czas spędzony w radosnej i jeszcze świątecznej atmosferze.

autor: p. Barbara Morys

25-01-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność