Dziś jest 24.08.2019, imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny.

MAJÓWKA 2019
27.04. – 05.05.2019

 

Dzień 1 – sobota - 27.04.2019 – godzina: 19.00

Świętochłowice (szkolny parking) – przejazd nocny do Włoch


Dzień 2 - niedziela – 28.04.2019 – przyjazd do Bergamo
Bergamo to małe i niezwykle czarujące miasto u stóp Alp. Dzieli się na dwie części – Citta Alta (część górna, stare miasto) oraz Citta Bassa (dolna część miasta). Miasto położone na górze to koncentracja całej historii i średniowiecznego czaru, zaś całe współczesne życie i handel, toczą się na dole.

Przejazd do hotelu okolice jeziora Lago d’Iseo

Majówka - 2019

Dzień 3 – 29.04.2019 - Przejazd do Turynu
Bazylika de Superga

Usytuowana na wzgórzu Monte dei Cappuccini Bazylika de Superga jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Turynu. Największą atrakcją jest jednak nie tyle zwiedzanie samej Bazyliki, co dotarcie do niej. Widok z góry jednak wszystko wynagradza . Droga na wzgórze to bez wątpienia wielka atrakcja. Można się na nie dostać zabytkowym – XIX-wiecznym "zębatym tramwajem". Owa "tramwajowa" kolejka górska, zwana cremagliera Sassi-Superga została oddana do użytku w 1884 roku.

Bazylika Maryi Wspomożycielki
Tutaj znajduje się Dom Macierzysty Salezjanów (SDB), ponieważ w tym miejscu ks. Bosko zainicjował swoje dzieło na rzecz młodzieży. Stąd biorą swój początek najstarsze stronice historii salezjańskiej, wśród których pierwszorzędne znaczenie ma ta dotycząca Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych. Sanktuarium zostało wzniesione przez św. Jana Bosko jako pomnik wdzięczności Dziewicy Maryi, czczonej pod imieniem Wspomożycielki. Relikwie św. Jana Bosko złożono na stałe w szklanym sarkofagu, który do dziś znajduje się nad bocznym ołtarzem.

Stadion Juventus Turyn – czyli Cristiano Ronaldo
Odwiedziny stadionu Juventusu to prawdziwa gratka nie tylko dla kibiców Starej Damy, ale dla wszystkich odwiedzających Turyn. Nie da się poznać miasta bez poznania jego wyjątkowych doświadczeń i miejsc, a takim na pewno jest Allianz Stadium. Stadion Juventusu jest najnowocześniejszym stadionem piłkarskim we Włoszech i jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym kraju.

Dzień 4 – wtorek – 30.04.2019 : przejazd do Aix-en-Provence
Aix-en-Provence to prowansalskie miasto znane przede wszystkim miłośnikom twórczości Paula Cezanne’a. Dawna stolica Prowansji oferuje wiele atrakcji i zapewnia niepowtarzalny klimat. Atrakcje te rozsiane są głównie po starówce. Według niektórych przewodników Cours Mirabeau uznawany jest za jeden z najwspanialszych deptaków Europy. Stoi tu także oczywiście kilka kościołów, a najbardziej okazałym z nich jest katedra Saint-Saveur na Place des Martyrs de la Resistance, którą budowano od V do XVIII w. Idąc w stronę katedry mija się prawdziwy targ prowansalski oraz budynek ratusza z XVII w. z fasadą w stylu włoskim i wieżą zegarową z zegarem astronomicznym z 1661 r. Plac przed ratuszem pełen jest kawiarenek pod chmurką, podobnie jak wszystkie okoliczne skwerki. Tworzy to iście francuski klimat sprzyjający niespiesznemu zwiedzaniu tego pięknego miejsca.

Przejazd do Arles
Arles to prowansalskie miasto nazywane Małym Rzymem. Przed wiekami pełniło ważną rolę jako kolonia Juliusza Cezara, a dzisiaj jest wielkim muzeum potwierdzającym potęgę imperium rzymskiego. To również miasto, w którym Vincent van Gogh stworzył swoje najważniejsze obrazy i stracił ucho. Arles to jedno z miast założonych przez Greków ponad 2 tys. lat temu i później zdobytych przez Rzymian. O potędze Arles w czasach antycznych świadczą dzisiejsze budowle – ogromna arena, ruiny amfiteatru i łaźni miejskich. Jeżeli szukasz śladów starożytnego Rzymu na Prowansji, Arles będzie najlepszym miejscem na rozpoczęcie przygody. Najważniejsze zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do Pont du Gard
Pont du Gard to fragment akweduktu zbudowanego przez Rzymian w Prowansji. Most jest najczęściej odwiedzaną antyczną budowlą we Francji. Pont du Gard (most na rzece Gardon) to kamienny most zbudowany we Francji przez Rzymian. Na jego górze znajduje się kanał będący częścią akweduktu. Każdego roku most odwiedza ponad milion turystów. Obiekt wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 5 – środa – 01.05.2019 : przejazd do Narbonne
W starożytności miasto to było stolicą rzymskiej prowincji Gallia Narbonensis. Narbonne jest najstarszym miastem w regionie. Powstało ono w II wieku. Przez jego centrum przebiega Canal de La Robine, który połączony jest z Canalem du Midi (zwanym niegdyś Kanałem Królewskim). Canal de La Robine został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z najcenniejszych zabytków Narbony jest usytuowana w samym sercu miasta okazała gotycka katedra Saint-Just-et-Saint-Pasteur. Ta wspaniała, strzelista świątynia bardzo różni się od gotyckich zabytków Francji południowej, za to podobna jest do ogromnych katedr jakie spotkać można w regionie Île-de-France.

Przejazd do Girony
Girona może się poszczycić jedną z lepiej zachowanych średniowiecznych starówek. Jeśli lubicie klimat starych miast, wąskich uliczek, lubicie wspinać się trochę pod górkę to ta "katalońska mini-Wenecja" przyciąga jak magnes i wymusza na Tobie chwilę refleksji i zadumy. Girona ma również autentyczną i surową starówkę. Podobno jedną z 5 najlepiej zachowanych w całej Hiszpanii. Ponad dwukilometrowa trasa dookoła średniowiecznej starówki zapewnia niesamowite wrażenia.

Przejazd nad wybrzeże Costa Brava

Dzień 6 – czwartek – 02.05.2019 : przejazd do Barcelony
Barcelona to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Stolica Katalonii, to magiczne miasto robiące niesamowite wrażenie na każdym, kto zdecyduje się je zwiedzić. Główne atrakcje Barcelony, to dzieła genialnego architekta – Antonio Gaudiego, czyli monumentalna świątynia La Sagrada Familia, Parc Guell, secesyjne kamienice Casa Mila i Casa Battlo. Jednak najczęściej odwiedzanym miejscem w Barcelonie jest stadion Camp Nou, gdzie swoje mecze rozgrywa Duma Katalonii – FC Barcelona.

 

 

Przejazd na stadion  Camp Nou – FC Barcelona

 

Dzień 7 – piątek – 03.05.2019 : Przejazd do Genui
Genua słynne włoskie miasto od wieków jest oknem na świat nie tylko samych Włoch, ale także i reszty Europy. To właśnie stąd pochodził odkrywca Ameryki - Krzysztof Kolumb, a bogata historia republiki genueńskiej pozostawiła po sobie wiele zabytków i miejsc, które na pewno warto zobaczyć podczas podróży po słonecznej Italii. W programie zwiedzanie Oceanarium jednego z największych w Europie.

 

Przejazd nad wybrzeże Sestri  Levante

 

Dzień 8 – sobota – 04.05.2019 : Przejazd do Modeny
O Modenie słyszeli chyba wszyscy. Kulinarnie, znana jest jako miejsce skąd pochodzi ocet balsamiczny, a ostatnio dość głośno zrobiło się o niej z powodu znajdującej się tu restauracji Osteria Francescana, okrzykniętej najlepszą restauracją świata. A jeśli nie kulinarnie, to Modena może kojarzyć się z Luciano Pavarottim, który w Modenie się urodził. A fanom motoryzacji Modena zapewne przywodzi na myśl czerwone Ferrari, gdyż właśnie tutaj żył ich twórca - Enzo Ferrari.

Museo la Galleria Ferrari

Przejazd do Manarellola Galleria Ferrari – muzeum – legendy motoryzacji, jednego z najdroższych i najlepszych samochodów świata. Warto wspomnieć, że w 1988 roku Maranello odwiedził nasz papież Jan Paweł II. Spotkał się z Enzo Ferrari i odbył przejażdżkę modelem Mondial (cabrio) z synem Enzo po torze w Fiorano Modenese.

Przejazd do Trydentu

Trydent – obecne miasto znajduje się na terenie dawnej rzymskiej osady Tridentium. Znane jest bez wątpienia z odbywających się w nim obrad Soboru Trydenckiego. Dekrety Soboru ogłoszono w Katedrze św. Wirgiliusza, wzniesionej przy Piazza Duomo. Oprócz pięknej okolicy, skarbem Trydentu, nazywanego tu Trento, jest jego stare miasto. Znajduje się ono na wzniesieniu ponad doliną. Jego centralnym punktem jest Plac Katedralny. Tutejsza katedra to mieszanka różnych stylów. Zdobione w mieście kamienice nadały mu przydomek "Malowane Miasto".

Dzień 9 – niedziela – 05.05.2019 : przejazd do Bolzano
Bolzano leżące blisko granicy z Austrią zachwyca od pierwszego wejrzenia. Położenie miasta od lat wzbudzało wiele emocji. Przez wieki spierano się o to, czy jest to region włoski, czy austriacki lub niemiecki. Dziś włoskie, ale jednak autonomiczne Bolzano łączy w sobie najlepsze cechy kultury włoskiej i austriackiej. Eleganckie kamieniczki, brukowane alejki, fontanny, pomniki, zadbana zieleń, a nad tym wszystkim górują zielone wzgórza Dolomitów, które widać z każdej strony. Najbardziej urokliwym miejscem w Bolzano jest Piazza Walther.

 

Przejazd do Polski

Cena zawiera:
- przejazd luksusowym autokarem
- 6 noclegów
- 7 śniadań
- 6 obiadokolacji
- ubezpieczenie NW/KL
- opiekę pilota
- opiekę pedagogiczną

Cena : 410 Euro + 430 PLN    
Kontakt : Alina Wojdyło : 668 353 679

 

21-01-2019

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność