Dziś jest 20.02.2019, imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza.

Doroczne "Kolędowanie u Janka", którego kolejna edycja miała miejsce w Świętochłowicach 18 I 2018 r. to przedsięwzięcie, która spięło klamrą działania przedstawicieli niemalże wszystkich grup funkcjonujących w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko".

Uduchowione kolędowanie

Jest tak zresztą każdego razu, bowiem w przygotowania do koncertu zaangażowani są uczniowie, ich nauczyciele, rodzice oraz absolwenci. Dyrektor szkoły na Zgodzie, ks. Wiktor Szlęzak podkreśla rodzinny charakter tego wyjątkowego wydarzenia: "Jak zawsze w murach tej szkoły gościmy całe rodziny – od dziadków, poprzez rodziców aż po uczniów oraz młodsze rodzeństwo. Taki jest sens naszych kolędowych spotkań."
Hasłem tegorocznego spotkania kolędowego w "Don Bosko" było zawołanie "Duch, który umacnia Miłość", będące motywem przewodnim tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce. Przewodniczący Rady Szkół Katolickich, ks. Zenon Latawiec w następujący sposób skomentował program kolędowania: "Odkrywaliśmy dziś na nowo postać Ducha Świętego, czasami nieco stojącego w cieniu... A to właśnie z pomocą jego darów możemy tworzyć tak wspaniałe wspólnoty jak ta w Świętochłowicach, której miałem przyjemność kiedyś przewodniczyć!"
Interesujący program współgrał ze starannie dobranym repertuarem kolęd i pastorałek oraz piosenek z gatunku pop. Zwieńczeniem było wykonanie utworu "Hej w Dzień Narodzenia" przez nauczycieli pod kierownictwem Jacka Mileja, który na swoje barki wziął również przygotowanie szkolnego zespołu, nadającego ton chóralnym śpiewom w czwartkowe popołudnie. Na szczęście utracona przez wszystkich bez wyjątku energia została zrekompensowana okolicznościowym tortem, który przypomniał zgromadzonym o tym, iż w bieżącym roku szkolnym "Don Bosko" obchodzi ćwierćwiecze swojego funkcjonowania w centrum górnośląskiej aglomeracji.

autor: p. Wojciech Szołtysek

22-01-2018

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność