Dziś jest 19.06.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego.

"Praktyka czyni mistrza." Zgodnie ze znanym przysłowiem maturzyści z klasy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym razem z panią Hanną Synowiec udali się dnia 17 listopada na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, aby właśnie dzięki licznym ćwiczeniom zbliżyć się o krok do upragnionego sukcesu.

Warsztaty w laboratorium
Po wielu miesiącach mniej lub bardziej pilnej nauki uczniowie mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyczny sposób. W laboratorium pod okiem wykładowców wykonywali doświadczenia, które pomagały im utrwalić sobie przyswojone w szkole wiadomości. Była to idealna lekcja powtórzeniowa, a zarazem dla wielu namiastka przyszłego życia studenckiego i pracy. Warsztaty przybliżyły uczniom realną codzienność w zawodzie chemika, co z pewnością wpłynie na podjęcie przez nich decyzji, która czeka każdego z maturzystów – jakie studia wybrać, aby osiągnąć spełnienie w swoim przyszłym zawodzie.

Na samych uczestnikach warsztaty wywarły bardzo pozytywne wrażenie, dla każdego znalazł się interesujący temat:

"Najbardziej podobało mi się to ze mogliśmy sami poczuć się jak prawdziwi chemicy i zamiast suchej teorii w książce przetestować nasze umiejętności w praktyce."
Sandra
 
"Podobało mi się ćwiczenie w którym oznaczaliśmy pH roztworów metodą kolorymetryczną i ćwiczenie w którym badaliśmy wpływ stężenia na stan równowagi chemicznej. Każdy z nas z pomocą pań mógł przeprowadzić ciekawe doświadczenia."
Kasia
13-03-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność