Dziś jest 19.06.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego.

30 października ks. dr Tadeusz Rozmus sdb, radca generalny regionu Europa Środkowo-Północna, w imieniu ks. generała  Ángela Fernándeza Artime dokonał nadzwyczajnej wizytacji kanonicznej we wspólnocie św. Jana Bosko w Świętochłowicach. Ks. Rozmus był pierwszym dyrektorem tej salezjańskiej placówki i szkoły w Świętochłowicach.

Wizytacja Nadzwyczajna na Zgodzie

Podczas "Słówka na dzień dobry" cała społeczność szkolna powitała księdza radcę, który w kilku zdaniach nakreślił cel wizytacji, przekazał pozdrowienia od ks. generała i poprosił nauczycieli o "dzień bez pytania", za co zebrał gromkie brawa od uczniów. Podczas wizytacji ks. Tadeusz spotkał się ze współbraćmi, gronem nauczycielskim i pracownikami szkoły oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, Salosu, wolontariatu SWM, Oratorium i Służby Liturgicznej. Młodzież podzieliła się z księdzem radcą swoją pracą, osiągnięciami, jak również planami na przyszłość. Ponadto ks. Tadeusz z ciekawością oglądał zmiany, jakie zaszły w placówce na Zgodzie. Obejrzał salę gimnastyczną, oratorium, sale lekcyjne, nowy plac zabaw oraz pomieszczenia po byłych warsztatach szkolnych, które w planach mają być remontowane i dostosowane do bieżących potrzeb. Podczas zwiedzania szkoły ks. radca miał okazję zaśpiewać "Rotę" z chłopcami przygotowującymi się do Dnia Niepodległości, pogratulować aktorom z koła teatralnego, których miał okazję podziwiać podczas jubileuszu 25–lecia szkoły, życzyć osiągnięć młodzieży przygotowującej się do konkursów oraz poprawiającej zaległe sprawdziany. W godzinach popołudniowych ks. Tadeusz Rozmus wraz z dyrektorami wspólnot należących do Archidiecezji Katowickiej, spotkał się z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem Skworcem, który z wielkim uznaniem podziękował salezjanom za pracę na rzecz wychowania młodzieży.
"Wizytacja jest czasem stawiania pytań i czasem szukania odpowiedzi" - takimi słowami ks. Tadeusz Rozmus, rozpoczynał dwa miesiące temu nadzwyczajną wizytację. Ten czas stawiania pytań i szukania odpowiedzi nie kończy się z zakończeniem wizytacji nadzwyczajnej, ale pozostaje nadal, aby jeszcze pełniej żyć charyzmatem św. Jana Bosko.autor: Ks. Mirosław Niechwiej

12-11-2017

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność