Dziś jest 20.02.2019, imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza.

Uduchowione kolędowanie

Doroczne "Kolędowanie u Janka", którego kolejna edycja miała miejsce w Świętochłowicach 18 I 2018 r. to przedsięwzięcie, która spięło klamrą działania przedstawicieli niemalże wszystkich grup funkcjonujących w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko".

Wykład Sztuka publicznych wystąpień

17.01.2017 uczniowie klas  1 a LO oraz 1 TE uczestniczyli w wykładzie  "Sztuka publicznych wystąpień".  Wykład przeprowadziła pani mgr Sylwia Duch, psycholog, trener oraz wykładowca  Wyższej Szkoły  Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Zajęcia zorganizowane zostały dla uczniów w ramach programu WSZOP Ciekawa lekcja na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze wskazówkami ułatwiającymi przygotowanie się do publicznych wystąpień, a także egzaminów ustnych czy prezentacji.

Konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w szkolnym konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej. Ta grupa chętnych wzięła sobie do serca słowa Ludwiga Wittgenstein’a: "Granice mojego języka są granicami mojego świata". A także wyznaczyła sobie noworoczny cel: szlifowanie języków obcych. Natomiast jego realizację rozpoczęła od uczestnictwa w naszym szkolnym konkursie. Zgodnie z jego zasadami  można było recytować bądź śpiewać w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczestnicy występowali indywidualnie, bądź w grupie. Liczyły się: znajomość tekstu, jego interpretacja, efekty specjalne.

Zimowisko - 2018

Miejsce: Szkoła Salezjańska  Don Bosko
Termin: 29.01.- 02.02.2018 r. od 9:00-14:00

Dzieci od 7 roku życia, młodsze jedynie z opiekunem (np. starszym rodzeństwem)
Koszt: 70 zł (w sekretariacie szkoły salezjańskiej) lub 60 zł przy zgłoszeniu do 16 stycznia

 

Fizyka a Ekologia

19 października oraz 30 listopada uczniowie klasy 3BLO, o profilu matematyczno-fizycznym, brali udział w wykładach przygotowujących do konkursu "Fizyka a Ekologia". Wykłady odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Podczas pierwszej wizyty tegoroczni maturzyści wysłuchali wykładu dr hab.prof. Marcina Kostura z Uniwersytetu Śląskiego o tytule: "Jaką długość ma brzeg Anglii? Jak odpowiednio skonstruowane algorytmy postarają się zmierzyć wymiar ciekawych figur geometrycznych zwanych fraktalami".

Przystąpienie do projektów na eTwiningu

12 kreatywnych, odważnych i otwartych na świat śmiałków z Salezjańskiego ZSP zgłosiło się do międzynarodowego projektu eTwinning KREATIVES SPRECHEN,  którego ideą jest nauka języka niemieckiego w praktyce, przełamywanie barier językowych oraz stereotypów, a także nauka wzajemnego szacunku, tolerancji oraz odpowiedzialności.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017

W pierwszym dniu grudnia uczniowie klas I technikum, II b liceum i IIIc liceum, pod opieką wychowawczyń, uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przestrzeń MCK została podzielona na sześć obszarów wiedzy: nauki humanistyczno-społeczne, przyrodnicze, ścisłe, techniczne, medyczne oraz sztuki. Na głównej hali umieszczono około 200 stoisk, gdzie szczególnie zainteresowała nas część chemiczna, czyli odlewanie ciekłego aluminium do kulek hydrożelowych czy świecące luminofory.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność