Dziś jest 18.12.2018, imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017

W pierwszym dniu grudnia uczniowie klas I technikum, II b liceum i IIIc liceum, pod opieką wychowawczyń, uczestniczyli w Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przestrzeń MCK została podzielona na sześć obszarów wiedzy: nauki humanistyczno-społeczne, przyrodnicze, ścisłe, techniczne, medyczne oraz sztuki. Na głównej hali umieszczono około 200 stoisk, gdzie szczególnie zainteresowała nas część chemiczna, czyli odlewanie ciekłego aluminium do kulek hydrożelowych czy świecące luminofory.

KONESERZY POLSZCZYZNY SĄ WŚRÓD NAS

Już po raz dziewiąty Pałac Młodzieży w Katowicach zorganizował pod patronatem Zespołu Dydaktycznego Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny. Był on adresowany zarówno do gimnazjalistów, jak i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku wzięło w nim udział 70 dwuosobowych drużyn z całego województwa śląskiego. 7 listopada br. odbył się I etap konkursu polegający na napisaniu dyktanda oraz rozwiązaniu testu językowego. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyły Emilia Kaszubska (klasa III A) oraz Magdalena Hadam (klasa III C). Dzięki temu awansowały do finału, który odbył się 30 listopada br. Tym razem również okazało się, że w pełni zasługują na tym "Konesera Polszczyzny", zajmując I miejsce.
Gratulujemy sukcesów!

 

Oprac. Barbara Gąsior

SZTUKA RECYTACJI

15 listopada 2017 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się już po raz XIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej "Promuj Śląsk". Uczestnicy konkursu prezentowali jeden utwór poetycki i fragment prozy. W kategorii szkoły podstawowe klasy VII oraz gimnazjum trzecie miejsce zajął ex aequo Szymon Kubas z klasy III A gimnazjum.
Gratulujemy sukcesu!

Z LEKTURAMI ZA PAN BRAT

We wtorek,  31 października 2017 r.  dwie dwuosobowe drużyny reprezentujące nasze gimnazjum wzięły udział w II Regionalnym Konkursie Czytelniczo - Filmowym "Książki zekranizowane – znane i lubiane", który zorganizowała  Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie.

Majówka 2018


27.04 – 05.05.2018

 

1. Dzień – Wyjazd ok. 22.00. Świętochłowice – Stuttgart.
2. DzieńSTUTTGART.

W Stuttgarcie bije serce niemieckiej motoryzacji, a swoje siedziby mają tu dwa zjawiskowe muzea dla miłośników samochodów.
Zwiedzanie Muzeum Mercedes – Benz.
Jako jedyne muzeum świata, MUZEUM MERCEDES - BENZ prezentuje nieprzerwanie ponad 125 lat historii przemysłu samochodowego od jego samych początków. Na dziewięciu poziomach, zajmujących łącznie 16 500 m2 powierzchni, można podziwiać 160 pojazdów i ponad 1500 innych eksponatów. Zwiedzanie rozpoczyna się od najwyższych pięter. Windy zwane przez przewodników "kapsułami czasu" przenoszą odwiedzających w inny świat – do początku istnienia marki Mercedes-Benz. Przechodząc niżej odkrywa się kolejne epoki w historii marki – okres II Wojny Światowej, czasy powojenne, wspaniałe lata 50/60-te, w tym również ekspozycję najdroższych samochodów w muzeum – modelu 500k Roadster oraz wartego około 60 000 000 € 300 SLR Uhlenhaut Coupé.

 

czytaj więcej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że w gronie stypendystów znalazła się Julia Jurasik, uczennica klasy II b liceum . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Andrzejki

W naszej szkole od wielu lat organizowana jest zabawa andrzejkowa.  Tegoroczna edycja Andrzejek odbyła się z 24 na 25 listopada. Już od godziny 18 szkołę wypełniła radosna gromada młodych ludzi, którzy pełni entuzjazmu pod przewodnictwem animatorów zaczęli tańczyć.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność