Dziś jest 19.06.2019, imieniny: Gerwazego, Protazego.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 16.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2c gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Olszewskiej i pani Małgorzaty Kruży.

Żywe srebro

Z punktu widzenia młodego człowieka, 25 lat to szmat czasu. Z perspektywy szkoły, postrzeganie takowego okresu to pojęcie jednakowoż względne – z jednej strony to w zasadzie dopiero pierwszy, bo srebrny jubileusz; z drugiej, to – jak zauważyła radna miasta Świętochłowice, Zofia Pogoda – " … ponad 9000 dni, podczas których zdarzyło się tak wiele!"

Festyn Rodzinny w Pychowicach

Ekipa ze Świętochłowic nawet w weekend spędza czas poza Śląskiem. Tym razem wykorzystaliśmy swój czas by czynnie zaangażować się w Festyn Parafialny NSPJ w Pychowicach pod hasłem "Przykrywamy Kościół Dachem". Nasi animatorzy poprowadzili tańce integracyjne, malowali twarze dzieciom oraz do zachęcali do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego poprzez wystawę. To już kolejna akcja którą w pełni zrealizowaliśmy w tak krótkim czasie.

autor: Dominika i Dominik

Warsztaty językowe w Londynie

Wyjazd na Warsztaty Językowe daje możliwość poznania wielkiej metropolii jaką jest Londyn. Oferta ta jest uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Korzystamy z rodzin sprawdzonych, starannie dobranych przez naszego partnera z Wielkiej Brytanii.

czytaj więcej

Spotkanie samorządów szkół salezjańskich

W sobotę 23.09.2017 r odbyło się spotkanie szkolnych samorządów salezjańskich. Na początku spotkaliśmy się w tzw. sali europejskiej w budynku seminaryjnym, aby integrować się przy słodkim poczęstunku. Następnie przeżyliśmy Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Inspektor Adam Parszywka. Podczas kazania ks. Andrzej Gołębiowski opowiedział anegdotę, której morał miał udowodnić nam, że jesteśmy sobie wszyscy wzajemnie potrzebni.

Zebranie Rodziców

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami które odbędzie się 19 września 2017 roku o godzinie 17.30 w holu szkoły.

 

Spotkanie Rady Rodziców 19 września 2017 roku o godzinie 19.00 w sali nr 3.

Zapraszamy

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność