Dziś jest 17.12.2018, imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana.

Otwarci na zmiany

Pierwszy weekend wiosny upłynął w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych Don Bosko w Świętochłowicach w bardzo pracowitej, acz przyjemnej atmosferze. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprosili w mury szkoły swoich odpowiednio przyszłych kolegów i wychowanków, a przyczynkiem był doroczny Dzień Otwartych Drzwi.

Wierzyć czy milczeć?

W poniedziałek, 27 lutego uczniowie klas ponadgimnazjalnych wybrali się do kina "Patria" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Milczenie". Jest to najnowsze dzieło reżysera Martina Scorsese, oparte na powieści japońskiego pisarza Shūsaku Endō, który uważany jest za jednego z największych w swoim kraju.

Bez wzroku i słuchu, czyli

W czwartek 23 lutego gimnazjaliści z klas drugich udali się wraz z polonistkami – paniami Aleksandrą Charczyńską – Plomteux, Lucyną Warzechą i Barbarą Gąsior
do kina "Patria" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Historia Marii". Zanim go jednak obejrzeliśmy, wysłuchaliśmy prelekcji, która wprowadziła nas w problematykę filmu, czyli funkcjonowanie osób głuchoniemych w społeczeństwie dawniej i dziś.

Film Powidoki

13 lutego 2017 r. wszystkie klasy pierwsze liceum oraz technikum, pod opieką nauczycieli pań Aliny Wojdyło i Aleksandry Stefanik oraz pana Zbigniewa Porębskiego, wybrały się do kina "Cinema City" w Rudzie Śląskiej na film pt. "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wyświetlany obraz poruszył nie tylko nas, ale wielu innych odbiorców seansu.

Kolęda w szkole

4 stycznia w naszej szkole odbyły się odwiedziny duszpasterskie po klasach, czyli tak zwana kolęda. Ksiądz Dawid wraz ze swoim orszakiem: Maryją, Józefem, aniołkami oraz ministrantami chodził z odwiedzinami do uczniów.

Jesteśmy stąd

Kiedy kilka lat temu edukacja regionalna została diametralnie okrojona z ram kształcenia interdyscyplinarnego, na górnośląskie szkoły spadła odpowiedzialność za krzewienie kultury regionu poprzez rozmaite pozalekcyjne przedsięwzięcia.

Andrzejki - 2016

W nocy z dnia 25 na 26 listopada w naszej szkole odbyła się coroczna impreza andrzejkowa. W tym roku tematem przewodnim były przypowieści, a adoracja opowiadała nam o naszym zaufaniu do Boga.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność