Dziś jest 25.05.2019, imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny.

Majówka - 2019

MAJÓWKA 2019
27.04. – 05.05.2019

 

Dzień 1 – sobota - 27.04.2019 – godzina: 19.00

Świętochłowice (szkolny parking) – przejazd nocny do Włoch


Dzień 2 - niedziela – 28.04.2019 – przyjazd do Bergamo
Bergamo to małe i niezwykle czarujące miasto u stóp Alp. Dzieli się na dwie części – Citta Alta (część górna, stare miasto) oraz Citta Bassa (dolna część miasta). Miasto położone na górze to koncentracja całej historii i średniowiecznego czaru, zaś całe współczesne życie i handel, toczą się na dole.

Przejazd do hotelu okolice jeziora Lago d’Iseo

Turniej - League of Legends

Dnia 18 i 19 stycznia uczniowie aktualnej klasy 2 Technikum zorganizowali w naszej szkole turniej 5 na 5 Summoner's Rift z gry League of Legends. Turniej był również transmitowany na żywo na platformie Twitch. Na turniej zapisało się 11 drużyn, dzięki czemu mogliśmy otrzymać dodatkowe nagrody sponsorowane przez Riot Games, czyli firmę, która stworzyła tą grę.

Wizyta Pana Strażaka

W poniedziałkowe południe 14 styczna, klasę I i II Szkoły Podstawowej spotkała miła niespodzianka. Odwiedził nas wyjątkowy gość- przedstawiciel Straży Pożarnej. Pan Strażak ubrany w mundur galowy przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zasad bezpieczeństwa, sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych np. podczas pożaru.

Internet - medium dominujące w XXI wieku

14 stycznia 2019 roku klasa III b liceum brała udział w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę WSZOP-u, czyli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na początku przedstawiona została uczniom oferta edukacyjna uczelni, kierunki studiów oraz możliwości kariery zawodowej.

Jak prowadzić własną firmę

W piątek 14 grudnia w ramach zajęć dotyczących preorientacji zawodowej uczniowie klasy II TE spotkali się z doradcą podatkowym p. Bożeną Krusche. Celem spotkania było zaznajomienie się z podstawowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Kiermasz świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen rodzinnych chwil, tradycji i symboli. Chcąc na chwile zatrzymać się w tym przedświątecznym zgiełku uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej ze swoimi Rodzicami spotkali się na wspólnych zajęciach popołudniowych. Pełni werwy i zapału, "uzbrojeni" w potrzebny sprzęt i akcesoria wykonywali ozdoby i stroiki świąteczne, które będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu. Zapraszamy więc wszystkich do zakupu naszych wytworów od poniedzialku 17.12 do 21.12 na wszystkich przerwach w głównym korytarzu szkoły. Co je wyróżnia? Udekorowane i wykonane są z pasją, sercem i wielką wyobraźnią. Napewno nie kupisz takich w markecie. Zapraszamy.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność