Dziś jest 19.12.2018, imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory.

Klasa VII Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej

Serdecznie zapraszamy do klasy VII Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej. ZAPISY RUSZYŁY.

 

- Lekcje będę odbywać się w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach przedmiotowych.
- Grono pedagogiczne stanowią nauczyciele z dużym doświadczeniem zawodowym, stale podnoszący swoje kompetencje.
- Nauka dwóch języków obcych: j. angielski jako kontynuacja po klasie VI oraz j. niemiecki na poziomie początkującym.
- Nauka w klasie VII i VIII umożliwi płynne "przejście" do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.
- Szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.
- Interesujące oferty na wakacje letnie i zimowe.

O tym nie można zapomnieć…

Historia jest dla nas niezwykle ważna. Uczy nas, współczesnych tego, co należy robić, ale przede wszystkim – przez rozliczne przykłady – pokazuje nam, czego robić nie wolno. Ważne jest więc to, by podtrzymywać pamięć o wydarzeniach z przeszłości i utrwalać relacje  naocznych świadków, by ich cenna wiedza i doświadczenie nie zostały zapomniane. Taki właśnie cel przyświeca projektowi Instytutu Pamięci Narodowej "O tym nie można zapomnieć… – spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej", w którym nasza szkoła wzięła udział już po raz trzeci. Po raz trzeci również jej uczniowie zostali jego laureatami, wygrywając tym samym wyjazd na obchody 73. Rocznicy wyzwolenia obozu Ravensbrück.

Wycieczka do ZOO

Kiedy maturzyści zdają egzaminy dojrzałości, pierwszaki poszerzają wiadomości świata zwierząt. Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, to kolejna ciekawa przygoda dla uczniów.

Pożegnanie maturzystów

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego na zakończenie roku szkolnego 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.30 do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach pl. Krauzego 1.

Męskie rekolekcje w Wiśle

W dniach od 20-go do 22-go kwietnia w Salezjańskim Ośrodku w Wiśle odbyły się rekolekcje skierowane wyłącznie dla chłopców z naszej szkoły. Wyjazdowi przewodniczył katecheta z naszej szkoły ks. Adam Starzyk, a udział wzięła niewielka grupa chłopców.

Otwarci na salezjański power

Szkoła salezjańska w Świętochłowicach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych nowych uczniów, którzy stoją obecnie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.
Stąd też nauczyciele wraz z uczniami SZSP "Don Bosko" w drugą sobotę kwietnia zaprosili do siebie wszystkich chętnych na Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego sporo się działo: "Przede wszystkim można się było spotkać z uczniami i nauczycielami oraz specyfiką tej szkoły. Pewne jest, że kilkadziesiąt minut nie odda tego, co tu ma miejsce na co dzień – dlatego zapraszamy tu już od września" – entuzjastycznie zachęcała uczennica klasy pierwszej liceum, Martyna.

Piątek, trzynastego…

Szczególną datę wybrali nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach na jedną z dorocznych imprez, w której wzięła udział trzydziestoosobowa grupa młodzieży.

Savionalia 2018

Savionalia - Kraków 1-3 maja 2018

Wyjazd o 12.00 - zbiórka pod szkołą salezjańską
natomiast powrót w niedziele ok. godz. 17.00


CO ZABIERAMY?
- śpiwory + karimatę, jedzenie na śniadania i kolacje
- transparenty salezjańskie
- coś ciepłego, coś na deszcz i słońce (koncert plenerowy)
- pieniądze na drobne wydatki (na koncert nie będzie można wnieść napoi oraz żadnych niebezpiecznych rzeczy np. ostrych) na miejscu będzie można kupić coś do jedzenia i picia.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność