Dziś jest 25.05.2019, imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny.

XVII Salezjański Konkurs Recytatorski

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek"
C. K. Norwid

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym XVII Salezjańskim Konkursie Recytatorskim. W związku z przypadającym w tym roku stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę proponujemy teksty, które dotyczą patriotyzmu, wolności, ojczyzny.

Analiza widmowa

26 września uczniowie klas technicznych mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie dr inż. Andrzeja Nawrota wykładowcy  Politechniki Śląskiej.  Wykład na temat analizy widmowej pozwolił nie tylko na poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu fizyki, ale również jej  zastosowania  w życiu codziennym.

Rekolekcje ewangelizacyjne w Wiśle

Tematami rekolekcji w Wiśle 5-7.10.2018 "nieMOCNI w Bogu" był grzech i łaska, przedstawione w sposób przystępny dla współczesnej młodzieży. Wysłuchaliśmy kazań ks. Andrzeja Króla i ks. Adama Starzyka, oraz świadectw osób dających żywy przykład wiary - Maćka i Roksany ze Świętochłowic. Nawiązania do życia codziennego i nowoczesnych technologii pomogły uczestnikom utożsamić się z poruszanymi kwestiami i skłaniały do autorefleksji.

Dzień chłopaka w świetlicy

Dnia 28.09.2018r. w świetlicy szkolnej uczciliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta pani wychowawczyni świetlicy przygotowała dla chłopców szereg rozmaitych konkursów i zabaw, a dziewczęta dopingowały kolegów oklaskami.

Wizta Animatorów z oratorium w świetlicy

Dnia 27.09.2018r. w świetlicy szkolnej mieliśmy wyjątkowych gości – Animatorów z Oratorium św. Franciszka Salezego w Świętochłowicach, którzy postanowili nam umilić czas świetlicowy. Nasi starsi koledzy i koleżanki pokazali nam wiele interesujących tańców integracyjnych, zabawiali i animowali nas. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność