Dziś jest 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny.

PROGRAM Erasmus +

W 2015 roku nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" rozpoczęli starania o wzięcie udziału w kursach  językowych, językowo-metodycznych w ramach programu Erasmus +, który stwarza nieograniczone możliwości rozwoju szkoły, poprzez wspieranie nauczycieli, którzy decydują się na owe szkolenia.

DRODZY DZIADKOWIE!

Jest nam niezmiernie miło, że przyszliście do naszej szkoły, by wspólnie z nami spędzić "DZIEŃ SENIORA".
Jesteście dla nas wszystkich bardzo ważni i Wasze przyjście sprawiło nam dużo radości.

Uduchowione kolędowanie

Doroczne "Kolędowanie u Janka", którego kolejna edycja miała miejsce w Świętochłowicach 18 I 2018 r. to przedsięwzięcie, która spięło klamrą działania przedstawicieli niemalże wszystkich grup funkcjonujących w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko".

Wykład Sztuka publicznych wystąpień

17.01.2017 uczniowie klas  1 a LO oraz 1 TE uczestniczyli w wykładzie  "Sztuka publicznych wystąpień".  Wykład przeprowadziła pani mgr Sylwia Duch, psycholog, trener oraz wykładowca  Wyższej Szkoły  Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Zajęcia zorganizowane zostały dla uczniów w ramach programu WSZOP Ciekawa lekcja na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze wskazówkami ułatwiającymi przygotowanie się do publicznych wystąpień, a także egzaminów ustnych czy prezentacji.

Konkurs poezji i piosenki obcojęzycznej

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w szkolnym konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej. Ta grupa chętnych wzięła sobie do serca słowa Ludwiga Wittgenstein’a: "Granice mojego języka są granicami mojego świata". A także wyznaczyła sobie noworoczny cel: szlifowanie języków obcych. Natomiast jego realizację rozpoczęła od uczestnictwa w naszym szkolnym konkursie. Zgodnie z jego zasadami  można było recytować bądź śpiewać w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczestnicy występowali indywidualnie, bądź w grupie. Liczyły się: znajomość tekstu, jego interpretacja, efekty specjalne.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność