Dziś jest 20.02.2019, imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza.

PRAWDZIWI HUMANIŚCI SĄ WŚRÓD NAS…

UCZNIOWIE SZSP "DON BOSKO" W ŚWIĘTOCHŁOWICACH
LAUREATAMI UNIWERSJADY POLONISTÓW 2018

23 marca br. drużyna  uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego "Don Bosko" ze Świętochłowic wzięła udział w drugiej edycji Dnia Polonistów oraz Uniwersjady Polonistów 2018 organizowanych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szymon Boniecki z klasy III A, Julia Jurasik i Dawid Warzecha z klasy II B oraz Aleksandra Spis z klasy II A pod opieką polonisty, Aleksandry Charczyńskiej – Plomteux, uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Filologii Polskiej, by następnie stanąć w szranki z innymi młodymi humanistami, reprezentującymi licea z województwa śląskiego.

XVI Salezjański Konkurs Recytatorski

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony”
Święty Stanisław Kostka

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym XVI Salezjańskim Konkursie Recytatorskim. W tym roku proponujemy teksty, które dotyczą różnorakich aspektów młodości, ponieważ chcemy się wpisać w obchody Roku świętego Stanisława Kostki ogłoszonego przez Episkopat Polski z okazji 450 rocznicy śmierci Patrona Młodzieży.

MATURZYŚCI SZLAKIEM MŁODEJ POLSKI

Po wielu teoretycznych godzinach języka polskiego z zakresu Młodej Polski nadszedł czas na zajęcia praktyczne. W czwartek 22 marca maturzyści z klas III B i C  wraz z polonistkami paniami Barbarą Jankowską i Barbarą Gąsior wyruszyli na podbój Krakowa śladami Stanisława Wyspiańskiego. Wsłuchani w słowa pani przewodnik zapamiętaliśmy wiele nowych faktów, jak i odświeżyliśmy poznaną na lekcjach wiedzę.

Pouczające wagary w SWPS

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to zazwyczaj powód, dla którego część uczniów unika zajęć szkolnych. Podobnie było w przypadku drugiej klasy Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach, która jednakowoż postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystała z oferty Uniwersytetu SWPS.

Macbeth

Teatr to coś więcej niż tylko budynek i scena, teatr to głównie ludzie - aktorzy i widownia. Aktorzy, którzy pragną przekazać widzom swoje emocje, przeżycia, chcą wywierać wpływ na innych, dlatego można chyba mówić, że teatr żyje, sztuka żyje, bo tworzą ją ludzie.

Plastusiowy pamiętnik

2 marca uczniowie pierwszej klasy podnieśli swoje kompetencje kulturalne, poznając świat teatru. Klasa 1 uczestniczyła w przedstawieniu pt.: "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność