Dziś jest 25.05.2019, imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny.

Pożegnanie maturzystów

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz uczniów klas III Liceum Ogólnokształcącego na zakończenie roku szkolnego 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.30 do Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach pl. Krauzego 1.

Męskie rekolekcje w Wiśle

W dniach od 20-go do 22-go kwietnia w Salezjańskim Ośrodku w Wiśle odbyły się rekolekcje skierowane wyłącznie dla chłopców z naszej szkoły. Wyjazdowi przewodniczył katecheta z naszej szkoły ks. Adam Starzyk, a udział wzięła niewielka grupa chłopców.

Otwarci na salezjański power

Szkoła salezjańska w Świętochłowicach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych nowych uczniów, którzy stoją obecnie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.
Stąd też nauczyciele wraz z uczniami SZSP "Don Bosko" w drugą sobotę kwietnia zaprosili do siebie wszystkich chętnych na Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego sporo się działo: "Przede wszystkim można się było spotkać z uczniami i nauczycielami oraz specyfiką tej szkoły. Pewne jest, że kilkadziesiąt minut nie odda tego, co tu ma miejsce na co dzień – dlatego zapraszamy tu już od września" – entuzjastycznie zachęcała uczennica klasy pierwszej liceum, Martyna.

Piątek, trzynastego…

Szczególną datę wybrali nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach na jedną z dorocznych imprez, w której wzięła udział trzydziestoosobowa grupa młodzieży.

Savionalia 2018

Savionalia - Kraków 1-3 maja 2018

Wyjazd o 12.00 - zbiórka pod szkołą salezjańską
natomiast powrót w niedziele ok. godz. 17.00


CO ZABIERAMY?
- śpiwory + karimatę, jedzenie na śniadania i kolacje
- transparenty salezjańskie
- coś ciepłego, coś na deszcz i słońce (koncert plenerowy)
- pieniądze na drobne wydatki (na koncert nie będzie można wnieść napoi oraz żadnych niebezpiecznych rzeczy np. ostrych) na miejscu będzie można kupić coś do jedzenia i picia.

Pierwszy dzień wiosny

We wtorek 20.03.2018 gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkola nr 4. Mali aktorzy wystąpili dla nas w przedstawieniu o Wiośnie. Kolorowe stroje dzieci, ożywiły pierwsza klasę przynosząc wiosenne piosenki, wierszyki i tańce. Tego dnia astronomiczna wiosna, choć za oknem niewidoczna, to w naszej szkole obecna.

autor: p. Barbara Morys

PRAWDZIWI HUMANIŚCI SĄ WŚRÓD NAS…

UCZNIOWIE SZSP "DON BOSKO" W ŚWIĘTOCHŁOWICACH
LAUREATAMI UNIWERSJADY POLONISTÓW 2018

23 marca br. drużyna  uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego "Don Bosko" ze Świętochłowic wzięła udział w drugiej edycji Dnia Polonistów oraz Uniwersjady Polonistów 2018 organizowanych przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szymon Boniecki z klasy III A, Julia Jurasik i Dawid Warzecha z klasy II B oraz Aleksandra Spis z klasy II A pod opieką polonisty, Aleksandry Charczyńskiej – Plomteux, uczestniczyli w wykładach przygotowanych przez pracowników Filologii Polskiej, by następnie stanąć w szranki z innymi młodymi humanistami, reprezentującymi licea z województwa śląskiego.

XVI Salezjański Konkurs Recytatorski

„Do wyższych rzeczy jestem stworzony”
Święty Stanisław Kostka

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym XVI Salezjańskim Konkursie Recytatorskim. W tym roku proponujemy teksty, które dotyczą różnorakich aspektów młodości, ponieważ chcemy się wpisać w obchody Roku świętego Stanisława Kostki ogłoszonego przez Episkopat Polski z okazji 450 rocznicy śmierci Patrona Młodzieży.

MATURZYŚCI SZLAKIEM MŁODEJ POLSKI

Po wielu teoretycznych godzinach języka polskiego z zakresu Młodej Polski nadszedł czas na zajęcia praktyczne. W czwartek 22 marca maturzyści z klas III B i C  wraz z polonistkami paniami Barbarą Jankowską i Barbarą Gąsior wyruszyli na podbój Krakowa śladami Stanisława Wyspiańskiego. Wsłuchani w słowa pani przewodnik zapamiętaliśmy wiele nowych faktów, jak i odświeżyliśmy poznaną na lekcjach wiedzę.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność