Majówka – 2020

25.04. – 03.05.2020

Dzień 1 – sobota – 25.04.2020 – godzina: 17.00
Świętochłowice (szkolny parking) – przejazd nocny do Włoch

Dzień 2 – niedziela – 26.04.2020 – przyjazd do PIZY
Miasto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Włoch na świecie. Większość ludzi słyszała o istnieniu krzywej wieży, ale niewielu wie, że jest ona tylko częścią wyjątkowo pięknego zespołu średniowiecznych budynków z urokliwą starówką położoną nad rzeką Arno. Zwiedzanie Piazza dei Miracoli (plac cudów) wpisany jest na Listę UNESCO (1987). Cały kompleks powstał pomiędzy XI a XIII wiekiem. W momencie powstania był to jeden z najwspanialszych obiektów religijnych na świecie.

PIZA – WŁOCHY
MONTECATINI THERME – WŁOCHY

Przejazd do MONTECATINI THERME.

Zwiedzanie słynnego toskańskiego kurortu z ciekawą, secesyjną architekturą uzdrowiskową. Docierając na wzgórze Montecatini Alto, to przenosimy się w inny czas. Kręte uliczki, schodki, zaułki, z których rozciąga się cudowny widok na dolinę. Montecatini Alto to urocze miasteczko znacznie starsze od Montecatini Terme – uzdrowiska rozciągającego się poniżej wzgórza. Największą atrakcją jest wjazd kolejką szynową powstałą w 1898 roku.

LUCCA – WŁOCHY

Dzień 3 – 27.04.2020 – Przejazd do LUKKA

Wedle niektórych przewodników uważa się, że Lukka to najpiękniejsze miasto Toskanii. Na renesansowej starówce za warownymi murami czekają wspaniałe zabytki, urokliwe zaułki i fascynujące historie. W katedrze San Martino przechowywany jest drewniany krucyfiks, na którym zgodnie z legendą znajduje się wizerunek prawdziwej twarzy Chrystusa, którego twarz uważana jest za wierny portret. Wedle legendy stworzył go Nikodem, jeden z uczniów Jezusa. Miejska starówka otoczona jest czterokilometrowym pierścieniem zabytkowych murów obronnych. Całość dopełnia 6 bram wjazdowych i 11 dobrze zachowanych baszt. Mury i baszty pochodzą z XVI w.

Przejazd do LIVORNO.

Zaokrętowanie na prom. Płyniemy na KORSYKĘ. Już starożytni żeglarze nazywali wyspę Kaliste (najpiękniejsza). Wzdłuż skalistego wybrzeża i śródziemnomorskiej roślinności, leżą romantyczne miasteczka i wioski a co kilka kilometrów spotyka się warowne wieże z czasów, gdy Korsyka była rządzona przez Genuę.

BASTIA Miasto jest typowym przykładem przenikania się dwóch kultur francuskiej i włoskiej, które ukształtowały Korsykę. To drugi po Marsylii francuski port na Morzu Śródziemnym. Starówkę zwaną Terra Vecchia tworzy plątanina wąskich uliczek i szereg XVIII wiecznych kamienic.

BASTIA – KORSYKA

Dzień 4 – wtorek – 28.04.2020. Korsyka – przejazd do BONIFACIO – PORTO VECCIO

Udajemy się na południe wyspy skąd roztacza się piękny widok na Sardynię. Ten zjawiskowy zakątek Korsyki zwany miejscem ze snu należy do najpiękniej położonych w Europie. Wysoko ponad skalistym brzegiem na szczycie surowego klifu wznosi się jedyne w swoim rodzaju miasto.

BONIFACIO – KORSYKA

PORTO VECCIO w okolicy miasta można znaleźć jedne z najpiękniejszych plaż na Korsyce.

PORTO VECCIO SPIAGGIA SAINT CYPRIEN – KORSYKA

Dzień 5 – środa – 29.04.2020:

Wypoczynek na KORSYCE. Przeprawa promowa KORSYKA – LIVORNO. Przejazd do hotelu.

MUZEUM ALFA ROMEO – WŁOCHY

Dzień 6 – czwartek – 30.04.2020 : przejazd do MUZEUM ALFA ROMEO

Od ponad 100 lat Alfa Romeo jest włoską legendą sportów motorowych. Żaden inny producent samochodów nie może pochwalić się tak niezwykłą historią jak Alfa Romeo. Epokowa marka. Podróż po legendarnej krainie Alfy Romeo kończy się niespodzianką na miarę XXI wieku. Są nimi filmy prezentujące sukcesy Alfy, które są wyświetlane w wirtualnej rzeczywistości 360°.

Przejazd do LUGANO

Malownicze położenie, liczne parki oraz zabytkowe stare miasto powodują, że Lugano stanowi popularny ośrodek turystyczny. Atrakcyjność Lugano zawdzięcza położeniu nad jeziorem, pomiędzy dwoma alpejskimi szczytami. Samo Jezioro Lugano jest jednak jedną z największych atrakcji. Monte San Salvatore, Góra św. Zbawiciela która góruje nad miastem, często porównywana jest do brazylijskiej Głowy Cukru. Na szczyt można dostać się  górską kolejką szynową Funicorale.

LUGANO – SZWAJCARIA

Przejazd do LUCERNY

Lucerna (Miasto Świateł) jest przepięknym miasteczkiem w samym sercu Szwajcarii, położonym nad Jeziorem Czterech Kantonów. Uchodzi za jedno z najbardziej popularnych i odwiedzanych miejsc. W dużym stopniu jest to zasługa słynnego, najstarszego w Europie drewnianego Mostu Kaplicznego (Kapellbrücke) zbudowanego w 1334 roku. Otoczona górami, z niesamowitą starówką, zachwyca zabytkową architekturą.

LUCERNA – SZWAJCARIA

Dzień 7 – piątek – 01.05.2020 : Przejazd do RHINE FALLS

Największy pod względem przepływu wodospad Europy. Położony jest na przełomie Renu w miejscowości Neuhausen am Rheinfall, kanton Schaffhausen (pol. Szafuza) w Szwajcarii. Nad wodospadem góruje zamek Laufer. Specjalnie zbudowane platformy umożliwiają podziwianie wodospadu.

RHINE FALLS – SZWAJCARIA

Przejazd do SZAFUZY

Nad średniowiecznym starym miastem Szafuza góruje imponująca twierdza „Munot”. Stare miasto uchodzi za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Inskrypcja na średniowiecznej bramie w Szafuzie głosi: „Otwórz oczy, głupcze”. Dziś stało się przysłowiem odzwierciedlającym piękno tego miejsca. Warto poświęcić chwilę na spacer po uliczkach Szafuzy w otoczeniu pomalowanych fasad domów i bogatych zdobień.

Przejazd do TECHNORAMA WINTERTHUR – SZWAJCARSKIE CENTRUM NAUKI

Wyjątkowe na skalę europejską naukowe centrum edukacyjne. Przy ponad 500 stacjach doświadczalnych rozmieszczonych na powierzchni 6500 m2 można z bliska poznać, jak funkcjonują procesy fizyczne, takie jak elektryczność, magnetyzm czy matematyka. Ofertę uzupełniają różne przedstawienia na takie tematy, jak dziura ozonowa, efekt cieplarniany, błyskawice. Do wielkich atrakcji Technoramy należą np. pokazy laserów czy największa na świecie kula plazmowa (można w niej oglądać wyładowania elektryczne). Ekspozycje pozwalają poznać fascynujący świat nauki i najnowszych technologii.

WINTERTHUR – SZWAJCARSKIE CENTRUM NAUKI
WINTERTHUR – SZWAJCARSKIE CENTRUM NAUKI

Dzień 8 – sobota – 02.05.2020 : Przejazd do BAMBERGU

Jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w całych Niemczech. Stare miasto od 1993 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Podobnie jak Rzym położone jest na siedmiu wzgórzach. W tutejszej katedrze pochowany jest papież Klemens II, będący biskupem Bamberga w latach 1040-1046 oraz cesarz Henryk II. W mieście znajdziemy również najstarszą zachowaną w całości Drogę Krzyżową w całych Niemczech, która powstała w 1503 roku.

BAMBERG – NIEMCY

Przejazd do KARLOVE VARY

Karlowe Wary – Perła Europejskich Uzdrowisk. Założone ok. 1350 r przez Cesarza rzymskiego i króla czeskiego Karol IV, który nadał miastu prawa miejskie w 1370 r. Karlowe Wary są ucieleśnieniem uzdrowiskowej elegancji. Słyną z ekskluzywnych domów zdrojowych i wspaniałego położenia. Gościli tu najwięksi na świecie politycy, aktorzy, muzycy i kompozytorzy. W terminie 1 – 3 maja organizowana jest uroczystość otwarcia sezonu 2020 roku.

KARLOVE VARY – CZECHY

Dzień 9 – sobota – niedziela – 02 / 03.05.2019 : Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Cena zawiera:
– przejazd luksusowym autokarem
– przeprawa promowa na Korsykę
– 6 noclegów
– 6 śniadań
– 6 obiadokolacji
– ubezpieczenie NW/KL
– opiekę pilota
– opiekę pedagogiczną

Cena: 470 PLN i 440 EURO
Kontakt: Alina Wojdyło: 668-353-679