ZAPISY DO KLAS 4-5

Informacje o zapisach do klasy 2 – 5 szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 w sekretariacie szkoły lub w zakładce kandydat/Przyjęcie ucznia z innej szkoły/zmiana klasy https://salezjanie.com.pl/przyjecie-z-innej-szkoly-zmiana-klasy/

Wymagane dokumenty


Najczęściej zadawane pytania

Jakie zajęcia dodatkowe szkoła proponuje?
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestnictwa w różnych bezpłatnych formach aktywności pozalekcyjnej takich jak: kółka zainteresowań (język niemiecki, angielski, kółko biologiczno-ekologiczne, matematyczne, historyczne), zajęcia sportowe oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Szkoła prowadzi również zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

Jakie zajęcia sportowe oferuje szkoła?
W ramach działającej na terenie szkoły Salezjańskiej Organizacji Sportowej “SALOS Salesia” uczniowie szkoły podstawowej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka – zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, zajęcia ruchowe dla klas 2-6.

Czy uczniowie mogą w szkole skorzystać z pomocy pedagoga/psychologa szkolnego?
Nasza szkoła jest miejscem, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z pomocy pedagoga oraz psychologa szkolnego.

Jak wyposażone są klasopracownie?
Nasze pracownie przedmiotowe wyposażone są w monitory oraz tablice interaktywne, projektory, pomoce naukowe, sprzęt laboratoryjny. Ponadto pracownia biologiczna i chemiczna wyposażone są dodatkowo w system VR (wirtualna rzeczywistość).

Czy w szkole można zjeść obiad?
Tak, obiady są dostarczane przez firmę kateringową. Aktualna cena obiadu na kolejny rok szkolny zostaje podana do wiadomości rodziców we wrześniu. Ponadto w szkole funkcjonuje sklepik, automat z przekąskami oraz bezpłatny dystrybutor zimnej, gazowanej oraz gorącej wody.

Jakie projekty realizuje szkoła?
W szkole działa program edukacji ekologicznej “Działaj z imPETem”. Nasi uczniowie chętnie włączają się w projekty edukacyjne takie jak „Zwolnieni z teorii”, gdzie osiągnęliśmy tytuł „Brązowego Wilka”. Co roku uczniowie naszej szkoły podstawowej uzyskują tytuły laureatów konkursów przedmiotowych. Uczniowie uczestniczą również w projekcie edukacyjnym Euroweek, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego.

Jakie są propozycje szkoły na czas wakacji i ferii zimowych?
Rokrocznie organizujemy dla uczniów naszej szkoły obozy rekreacyjno-sportowe, półkolonie zimowe, wycieczki rowerowe, wyjazdy na narty. Wszyscy nowi uczniowie naszej szkoły są mile widziani na integracyjnym wyjeździe do Lubogoszczy, na którym mają możliwość poznania się i integracji jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Czy szkoła jest bezpieczna?
Nasza szkoła realizuje postulat asystencji ks. Jana Bosko, który w praktyce oznacza stałą obecność wychowawcy wśród wychowanków. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów oferujemy monitoring wizyjny na terenie szkoły oraz wokół niej

Czy nauka w szkole jest odpłatna? Czy szkoła pobiera czesne?
Nie, Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach jest szkołą publiczną. Kształcenie w szkole jest bezpłatne

Czy nauka w szkole odbywa się w systemie zmianowym?
Nie, nauka w naszej szkole odbywa się w systemie jednozmianowym. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8:00 (poranny apel – Słówko o godzinie 7:50).

Czy w szkole obowiązuje mundurek szkolny?
Uczniowie zobowiązani są nosić mundurek szkolny. Elementami stroju obowiązującego w szkole są dla klas 4-8 jasnoniebieska koszula oraz krawat z logo szkoły. Stroje dla uczniów są zamawiane przez szkołę. Podczas uroczystości szkolnych obowiązuje strój galowy określony w Statucie szkoły.

Jak dojechać do szkoły?
Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed naszą szkołą. Można do niej dojechać:
– autobusami linii 6, 23, 201
– własnym rowerem (szkoła posiada stojaki na rowery)

Czy lekcje religii są obowiązkowe?
Decydując się na wybór Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej zgadzasz się z katolickim charakterem szkoły. Formą działalności wychowawczo-dydaktycznej szkoły jest także nauka religii oraz udział we wszystkich wydarzeniach – również tych o charakterze katolickim.


Wyjazd integracyjny dla uczniów i kandydatów –  Lubogoszcz 2022 – zobacz szczegóły