Sukces – to nasze drugie imię

Z wielką dumą i radością pragniemy poinformować, że Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach znalazł się w prestiżowym gronie najlepszych szkół w Polsce i na Śląsku.

W ogólnopolskim rankingu szkół publikowanym co roku przez miesięcznik „Perspektywy” nasze Salezjańskie Publiczne Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 637. pozycji (czyli najwyżej spośród świętochłowickich placówek) oraz na 65. miejscu w województwie śląskim. Zdobyło tym samym tarczę Brązowej Szkoły.

            Jeśli chodzi o ogólnopolski ranking najlepszych techników, Salezjańskie Publiczne Technikum uplasowało się na zaszczytnym 119. miejscu, natomiast w województwie – na 14. i uzyskało tarczę Srebrnej Szkoły.

            Wysoka pozycja w powyższych rankingach jest efektem podsumowania całorocznej pracy szkoły oraz  symbolem wspaniałej współpracy uczniów i nauczycieli, co przekłada się na jakość i efektywność podejmowanych działań.

Warto wiedzieć, że szkoły oceniane są  z uwzględnieniem trzech kryteriów:
– sukcesów szkoły w olimpiadach,
– wyników matury z przedmiotów obowiązkowych,
– wyników matury z przedmiotów dodatkowych.

Na tym nie koniec!

            Nasza szkoła została również laureatem w plebiscycie „Orły Edukacji 2021”– jest to wyjątkowa nagroda, którą otrzymują tylko najlepsze placówki oświatowe. Ten ranking powstaje na podstawie ocen wystawianych w najpopularniejszych serwisach opiniotwórczych.             Przysłowiową „wisienką na torcie” są najświeższe sukcesy: Aleksandra Fornalik z klasy 8A SP zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki oraz tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. A. Charczyńska-Plomteux