TYDZIEŃ PAPIESKI

Drodzy Uczniowie!

W historii każdego narodu pojawiają się niezwykli ludzie, którzy mają wpływ na sobie współczesnych i kolejne pokolenia. My, Polacy, należymy do nielicznych nacji, spośród których wybrano papieża. Jest to powód do wielkiej dumy, ale i odpowiedzialności, by nie zapomnieć o jego nauczaniu. Już w zeszłym roku obie izby polskiego parlamentu podjęły uchwały, w których rok 2020 poświęcono Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

W poniedziałek 18 maja mija setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. W całym kraju będą odbywać się różne akcje związane z Tygodniem Papieskim. Również nasza społeczność szkolna chce się do tych inicjatyw dołączyć. Dlatego zachęcamy Was do zaangażowania. Efekty Waszych działań będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły i na Facebooku.

  1. W najbliższym tygodniu, czyli od 18 maja do 22 maja, w Ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym znajdziecie cytaty – drogowskazy św. Jana Pawła II, które wybierze dla Was pani Katarzyna Jendrusiewicz. Zachęcamy do lektury i refleksji.
  2. Porozmawiajcie z Waszymi rodzicami, dziadkami – słowem najbliższymi – o czasach, w których żył Jan Paweł II. Być może macie pamiątki związane z papieżem, np. jego pielgrzymkami do Polski, a może wizytami w Watykanie. A może sami wybraliście się do Muzeum Jana Pawła II  w Wadowicach? Propozycja polega na przesłaniu do czwartku 28 maja włącznie, do pani Aleksandry Stefanik, zdjęcia, na którym jesteście Wy i pamiątka papieska.
  3. Wiemy, że niektórzy z Was mają uzdolnienia artystyczne. Zastanówcie się, za co chcielibyście podziękować naszemu papieżowi i przygotujcie plakat zawierający dokończone zdanie „Dziękuję Ci św. Janie Pawle II za…”. Prace plastyczne prześlijcie do pani Marzeny Toczyłowskiej, do czwartku 28 maja włącznie.
  4. Młodym literatom proponujemy napisanie refleksji związanej z postacią Jana Pawła II (może ona dotyczyć jego życia, ale też nauczania) w formie prozatorskiej bądź poetyckiej i przesłanie jej również do czwartku 28 maja włącznie do pani Barbary Gąsior lub pani Lucyny Warzechy.
  5. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty serwisu internetowego Telewizji Polskiej

https://jp2.tvp.pl/

Zapraszamy!
nauczyciele Komisji Przedmiotów Humanistycznych