WIECZÓR ŚW. CECYLII

25 listopada br. po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do naszej szkoły powróciły „Cecylki”, czyli wieczór talentów ku czci patronki muzyki kościelnej – św. Cecylii. Był to powrót wyczekiwany, ponieważ wydarzenie to ma wielu wiernych uczestników i fanów.

Ze względów sanitarno- epidemiologicznych impreza miała charakter hybrydowy – na widowni w szkole zgromadziła się część publiczności, zaś reszta śledziła   jej przebieg w swoich domach za pośrednictwem profesjonalnie przygotowanej transmisji internetowej na żywo.

Święty Augustyn powiedział: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”. Nie od dziś wiemy, że wśród uczniów „Don Bosko” drzemią prawdziwe talenty – zarówno w szkole podstawowej, jak i w ponadpodstawowej.

Młodzi artyści zaprezentowali bardzo różnorodny i miły dla ucha repertuar. Mogliśmy usłyszeć zarówno klasykę rocka (Seven Nations Army i Led Zeppelin), Leonarda Cohena czy przepiękne, nastrojowe kawałki musicalowe. Każdy meloman z pewnością znalazł coś dla siebie i mógł choć na chwilę pomarzyć, oderwać się od codzienności.

W finale zabrzmiała rockowa wersja znanego wszystkim salezjańskiego hitu „Don Bosco” wykonywanego w oryginale przez Magdę Anioł.

Podczas „Cecylek” oficjalnie zaprezentowano zaktualizowany logotyp szkoły, przygotowany z okazji 30-lecia jej istnienia.

 Wzruszenie, radość, muzyczna uczta duchowa – tak właśnie można by podsumować ten wyjątkowy jesienny wieczór. Dziękujemy artystom i organizatorom za możliwość obcowania z prawdziwym pięknem. Liczymy na kolejne udane występy.

Autor: p. Aleksandra Charczyńska-Plomteux
Zdjęcia: Grzegorz Golda