Wrześniowy wypoczynek

Klasa maturalna to czas nauki i wielkiego stresu, wiedząc o tym nasi tegoroczni maturzyści postanowili skorzystać z ostatnich chwil spokoju udając się na trzydniową wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej.
Uczniowe klas III a i III b liceum oraz uczniowie IV klasy technikum w dniach 23-25 września zatrzymali się w hotelu Grand Stasinda.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić najstarszy klasztor znajdujący się na ziemiach polskich, jakim jest opactwo Benedyktynów w Tyńcu.
Podczas zajęć z przewodnikiem oraz indywidualnego zwiedzania maturzyści poznali historię zakonu, sposób życia lokalnych zakonników oraz podziwiali okoliczne krajobrazy.
Następnie wszyscy udali się do hotelu, gdzie na uczniów czekała obiadokolacja oraz hotelowe wygody w postaci basenu czy kompleksu sportowego, które pozwoliły na umilenie wieczornego wypoczynku.
Drugiego dnia maturzyści podzielili się na dwie grupy, jedna z nich relaksacyjnie udała się do Zakopanego, gdzie chętnie korzystano z ofert lokalnych kawiarni i butików, natomiast druga grupa udała się na nierówną walkę ze szczytami górskim.
Po wielogodzinnej wędrówce zakończonej dotarciem do Czarnego Stawu Gąsienicowego, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni podziwiali przepiękne widoki krajobrazów Hali Gąsienicowej oraz otaczającej ich natury.
Wieczorem odbyło się ognisko, które było okazją do wspólnych rozmów i odpoczynku po przebytej drodze.
Trzeciego dnia po porannym pakowaniu przyszedł czas na ponowną wycieczkę do Zakopanego, gdzie uczniowie mieli okazję odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, pomodlić się i poprosić o pozytywny wynik zbliżającego się egzaminu dojrzałości.
Trzy dni wycieczki minęły bardzo szybko, miejmy nadzieję, że odpoczynek przełoży się na dobre wyniki maturalne!

autor: Mateusz Pisarek