Majówka – 2023

MAJÓWKA – 26.05 – 02.06.2023

1. Dzień – 26.05 (PT) – 11.00 – Wyjazd : szkolny parking.
2. Dzień – 27.05 (SB ) – Przyjazd w okolice Armia di Taggia.

RIVIERA WŁOSKA

Codzienny pobyt na wybrzeżu włoskim. Rekreacja i wypoczynek. Riviera Włoska (La Riviera) to wybrzeże Morza Liguryjskiego we Włoszech oraz przedłużenie Rivery Francuskiej (Lazurowego wybrzeża)

3 Dzień – 28.05. (ND) – Przejazd do Girony.
Girona może się poszczycić jedną z lepiej zachowanych średniowiecznych starówek. Jeśli lubicie klimat starych miast, wąskich uliczek, lubicie wspinać się trochę pod górkę to ta „katalońska mini-Wenecja” przyciąga jak magnes i wymusza na Tobie chwilę refleksji i zadumy. Girona ma również autentyczną i surową starówkę. Podobno jedną z 5 najlepiej zachowanych w całej Hiszpanii. Ponad dwukilometrowa trasa dookoła średniowiecznej starówki zapewnia niesamowite wrażenia.

4 Dzień – 29.05. (PN) – Przejazd do Barcelony.
Zwiedzanie Barcelony to niezwykła podróż szlakiem zadziwiających budowli Gaudiego, Sagrada Familia czy wspaniałe obiekty olimpijskie. Przede wszystkim dzięki niemu katalońska stolica uważana jest za jedno z najbardziej kolorowych i ciekawych architektonicznie miast w Europie. Niewiele miast na świecie może się równać z Barceloną pod tym względem. Przechadzkę uprzyjemnia bogata architektoniczna spuścizna, na którą składają się zarówno rzymskie ruiny, pogrążone w cieniu średniowieczne uliczki i śródziemnomorski styl życia. Wizyta na słynnym stadionie FC Barcelona – Camp Nou. Przejazd kolejką na wzgórze Montjuïc.

Barcelona

5 Dzień – 30.05 – (WT) – Przejazd do Montserrat.
Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat. Łańcuch skalny, przypominający zęby piły, jest jednym z najbardziej malowniczych tworów przyrodniczych Hiszpanii. Montserrat było świadkiem wielu cudów i objawień Matki Boskiej. Spotkamy tutaj pielgrzymów i wiernych z całego świata. Matka Boska z Montserrat, zwana jest tutaj La Moreneta od czarnego drewna. To jeden z najważniejszych obrazów (wizerunków) Maryi na świecie.

Przejazd do Lloret de Mar.

Zwiedzanie słynnego toru wyścigowego Grand Prix F1 Circuit de Barcelona-Catalunya. Jest to jeden z najnowszych torów nie tylko w Hiszpanii, bowiem został on otwarty w 1991 roku i od tego czasu przez wiele lat stanowił najważniejszy tego typu obiekt sportowy w kraju. Na torze w Montmelo odbywa się od początku jego istnienia wyścig o Grand Prix Hiszpanii.

Przejazd na tor Formule 1.

6 Dzień – 31.05. (ŚR) – Przejazd do Monaco.
Przejazd do KSIĘSTWA MONACO. Spacer po jednym z najwspanialszych kurortów świata, hotelami oraz Kasynem Garnier, któremu malutkie państwo zawdzięcza swoje bogactwo i sławę. zwiedzanie Katedry  Św. Mikołaja, w której pochowano Księżną Grace  oraz Księcia Rainiera. Przejście pod siedzibę rodu Grimaldich  – Pałac Książęcy, przejście wzdłuż portu oraz miejsca gdzie każdego roku startują zawodnicy Formuły 1 – Grand Prix Monaco. Przejazd do MONTE CARLO największego osiedla w Monako rozsławionego przez tor wyścigowy i przepiękne położenie nad Morzem Śródziemnym.

Monte Carlo

STADION AS MONACO
Kolejna gratka dla kibiców piłki nożnej to Stadion Ludwika II – siedziba klubu piłkarskiego AS MONACO. Książe Monaco w roku 1985 Rainier III osobiście dokonał otwarcia niezwykłej budowli, która po dziś dzień leży na szlaku wszystkich wycieczek po Księstwie Monako – Stade Louis II. Co ciekawe, stadion AS Monaco jako jedyny stadion na świecie, który może pomieścić 2/3 ludności swojego kraju.

Przejazd na Riwierę Włoską.

7 Dzień – 01.06. – (CZT) – Przejazd do Modeny.
FABRYKA I MUZEUM PAGANIZapraszamy do świata perfekcji! Pagani to absolutne wyżyny świata motoryzacji. Wspaniałe Muzeum Pagani, zachwyca nowatorskimi modelami Zonda czy Huraya zestawionymi z kultowymi silnikami i pierwszymi projektami bolidów. Niepowtarzalne wnętrze i unikalna atmosfera wśród najdroższych na świecie aut sportowych.

Istnieje możliwość zmiany na zwiedzanie Muzeum Ferrari.

Jeśli czas pozwoli zwiedzanie Ferrary.

Ferrara – magiczne miasto rowerów i średniowiecznych uliczek. Jest to perła renesansu, co zostało potwierdzone wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tej okazji otrzymała zaszczytny tytuł „Miasta Renesansu” („City of the Renaissance”) jako wspaniały przykład ośrodka zaplanowanego i zbudowanego w epoce Odrodzenia, którego zabytkowa część pozostała nietknięta.

Przejazd do Lido di Jesolo.

8 Dzień – 02.06. (PT) – Przejazd nad Jezioro Bled – Słowenia.
Jezioro Bled magiczne miejsce jak z bajki … Bled jest polodowcowym jeziorem leżącym w północno-zachodniej Słowenii, to najbardziej znane miejsce w całej Słowenii stanowiące swoistą wizytówkę tego kraju. Każdy przynajmniej raz widział zdjęcie z charakterystyczną malutką wysepką, na której znajduje się niewielki kościół w pięknych kolorach wschodzącego słońca. Niektórzy przyjeżdżają do Słowenii tylko dla tego widoku.

Jezioro Bled

Cena zawiera :
– przejazd luksusowym autokarem
– 6 noclegów
– 6 śniadań
– 6 obiadokolacji
– ubezpieczenie NW/KL
– opiekę pilota – opiekę pedagogiczną