Majówka – 13-20.05.2022

Dzień 1 – 13.05.2022 ( PT ) – godzina: 17/18.00

Świętochłowice (szkolny parking) – przejazd nocny do Włoch.

Dzień 2 – 14.05.2022 ( SB )

Przejazd do LUKKA Wedle niektórych przewodników uważa się, że Lukka to najpiękniejsze miasto Toskanii. Na renesansowej starówce za warownymi murami czekają wspaniałe zabytki, urokliwe zaułki i fascynujące historie. W katedrze San Martino przechowywany jest drewniany krucyfiks, na którym zgodnie z legendą znajduje się wizerunek prawdziwej twarzy Chrystusa, którego twarz uważana jest za wierny portret. Wedle legendy stworzył go Nikodem, jeden z uczniów Jezusa. Miejska starówka otoczona jest czterokilometrowym pierścieniem zabytkowych murów obronnych. Całość dopełnia 6 bram wjazdowych i  11 dobrze zachowanych baszt. Mury i baszty pochodzą z XVI w.

LUKKA

Przejazd do PIZY Miasto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Włoch na świecie. Większość ludzi słyszała o istnieniu krzywej wieży, ale niewielu wie, że jest ona tylko częścią wyjątkowo pięknego zespołu średniowiecznych budynków z urokliwą starówką położoną nad rzeką Arno. Zwiedzanie Piazza dei Miracoli (plac cudów) wpisany jest na Listę UNESCO (1987). Cały kompleks powstał pomiędzy XI a XIII wiekiem. W momencie powstania był to jeden z najwspanialszych obiektów religijnych na świecie.

PISA

Przejazd do PIETRASANTA.

Nocleg 1 ( Kolacja – Śniadanie )

Dzień 3 – – 15.05.2022 ( ND )

Przejazd do CINQUE TERRE Wąskie brukowane uliczki, czarujące kamieniczki, stare kościoły i nadbrzeżne ścieżki. Cinque Terre (Pięć Ziem) to jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech. Zalana słońcem leniwa Riwiera Liguryjska to marzenie wielu. Cinque Terre zachwyca swoim bogactwem – różnokolorowe domki, klify, plaże i groty otoczone soczystą zielenią tworzą krajobraz niepowtarzalny. Ze względu na charakterystyczną zabudowę i cudowne położenie Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

CINQUE TERRE

Nocleg 2 ( Kolacja – Śniadanie )

Dzień 4 – 16.05.2022 ( PN )

Przejazd do ARESE

MUZEUM ALFA ROMEO Od ponad 100 lat Alfa Romeo jest włoską legendą sportów motorowych. Żaden inny producent samochodów nie może pochwalić się tak niezwykłą historią jak Alfa Romeo. Epokowa marka. Podróż po legendarnej krainie Alfy Romeo kończy się niespodzianką na miarę XXI wieku. Są nimi filmy prezentujące sukcesy Alfy, które są wyświetlane w wirtualnej rzeczywistości 360°.

(Kolacja – Śniadanie) – Nocleg 3

Dzień 5 – 17.05.2022 ( WT )

Przejazd do LUCERNY.  Lucerna ( Miasto Świateł ) jest przepięknym miasteczkiem w samym sercu Szwajcarii, położonym nad Jeziorem Czterech Kantonów. Uchodzi za jedno z najbardziej popularnych i odwiedzanych miejsc. W dużym stopniu jest to zasługa słynnego, najstarszego w Europie drewnianego Mostu Kaplicznego (Kapellbrücke) zbudowanego w 1334 roku. Otoczona górami, z niesamowitą starówką, zachwyca zabytkową architekturą.

LUCERNA

Przejazd do MILUZY.

Kolacja – Śniadanie – Nocleg 4

Dzień 6 – 18.05.2022 ( ŚR )

Miluza – przejazd do EUROPA PARK Europa Park, czyli największy park rozrywki w całej Europie, zlokalizowany jest w południowo-zachodnich Niemczech, w mieście Rust. Poza tym, niemiecki park rozrywki jest parkiem uniwersalnym i nieważne czy dziecko czy dorosły, każdy znajdzie tu coś dla siebie. To tu znajduje się największy rollercoaster w Europie wysoki na 73 metry Silver Star, a sympatyków rejsów kosmicznych zachwyci nawiązujący do przelotów na pokładzie stacji kosmicznej Mir – Euro-Mir. Lecz Europa Park to nie tylko kolejki górskie. Można np. pofrunąć latającą maszyną Leonarda do Vinci, pojeździć na odwzorowanym torze Sliverstone czy udać się w krótki rejs parowcem jak z „Afrykańskiej królowej”.

EUROPA PARK

Powrót do COLMAR

Kolacja – Śniadanie – Nocleg 5

Dzień 7 – 19.05.2022 ( CZT )

Przejazd do RIQUEWIHR

To niewielkie zabytkowe średniowieczne miasteczko we wschodniej Francji, położone w samym sercu Alzacji pośród rozległych malowniczych winnic. Jego początki sięgają czasów starożytnych kiedy to znajdowała się tu rzymska osada. W średniowieczu miasto stanowiło własność książąt Wirtembergii. Riquewihr jest jednym z nielicznych miast, które nie doznało żadnego uszczerbku podczas II wojny światowej. Obecnie otoczone murami, pełne wąskich brukowanych uliczek oraz uroczych kolorowych szachulcowych kamieniczek jest jednym z najczęściej odwiedzanych miasteczek Alzacji.

Przejazd do RIBEAUVILLE

Ribeauvillé to jedno z najstarszych miast w Alzacji. Leżące w sąsiedztwie trzech zrujnowanych zamków, Ribeauvillé jest niewielkim ale zadbanym miasteczkiem. W końcu jest jednym z najważniejszych przystanków na słynnym Szlaku Win Alzacji (Route des Vins d’Alsace).Pierwsze pisemne wzmianki o Ribeauvillé pochodzą z VIII wieku. Kolorowe domy z muru pruskiego, kwiaty w oknach, bociany na dachach, małe sklepiki z regionalnymi pamiątkami, liczne winnice i pyszna kuchnia. Co kilka kroków odkrywamy coś nowego, ciekawego. To miejsce przesiąknięte historią.

Przejazd w okolice PILZNA Kolacja – Śniadanie – Nocleg 6

RIQUEWIHR
RIBEAUVILLE

Dzień 8 – 20.05.2022 ( PT )

Przyjazd do PRAGI Praga jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w całej Europie. Urokliwa architektura z czerwonymi dachami, gwarne uliczki wypełnione turystami, i tętniący muzyką Most Karola. Już przed wiekami Praga przyciągała najznamienitszych artystów zyskując sobie miano „Złotego Miasta”.

PRAGA

Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera :

– przejazd luksusowym autokarem

– 6 noclegów

– 6 śniadań

– 6 obiadokolacji

– ubezpieczenie NW/KL ( leczenie COVID 19 )

– opiekę pilota – opiekę pedagogiczną