JESIENIÓWKA 2022 – 30.09 – 07.10.2022

30.09. – Piątek – Świętochłowice – Jędrzychowice – wyjazd ( szkolny parking ) godz. 15/16.00

01.10 –  Sobota – Disneyland – /Nocleg 1/ – przyjazd do Parku rozrywki Eurodisneyland.
Disneyland Paris – Disneyland zajmuje ogromny obszar o powierzchni 83ha i składa się z dwóch parków tematycznych: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Na terenie kompleksu na dzieci i dorosłych czeka ponad 50 różnorodnych atrakcji, ponad 40 barów i restauracji, liczne sklepiki, baseny a nawet pole golfowe. Są tu światowej klasy pokazy, przedstawienia, ekscytujące kolejki górskie, kolorowe parady i wielokrotnie nagradzany wieczorny pokaz (extravaganza). Park podzielony jest na 5 tematycznych krain.

02.10 Niedziela – Paryż.
Zwiedzanie – Parc des Princes  – Le Parc des Princes to  stadion, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Paris Saint Germain. Stworzona przez francuskiego architekta- wizjonera, Rogera Talliberta bryła stadionu jest chroniona prawnie, ze względu na jej walory artystyczne. PSG ściągnęło kilka gwiazd z najwyższej półki : Sergio Ramos, Leo Messi, Ángel Di María, Neymar, Gianluigi Donnarumma. Stadion PSG to obowiązkowy punkt programu podczas zwiedzania Paryża.

Paryż – Zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Francji. Wieża Eiffla – najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża, uznawany za symbol tego miasta i niekiedy całej Francji. Bazylika Sacre-Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre. Place du Tertre – jedno z najbardziej malowniczych miejsc Paryża. Centrum Pompidou. Dzielnica Łacińska ( Panteon, Sorbona ).

03.10 – Poniedziałek – Blois – Zamek  Chambord.
Blois – Zamek w Chambord to największy obiekt architektoniczny w dolinie rzeki Loary. Ten francuski rejon słynie ze średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców. Zamek w Chambord jest jednym z najwspanialszych dzieł budownictwa okresu renesansu. Jest to największy pałac w Dolinie Loary położony w sercu największego parku leśnego na świecie. Archiwa sugerują iż, jest to arcydzieło zaprojektowane przez Leonarda da Vinci w całej okazałości. Zaprojektowana przez niego spiralna klatka schodowa ma kilka kondygnacji. Na każdej są dwa wejścia, dlatego wchodząc do góry lub schodząc nią w dół nie spotkamy się z osobami, które weszły na nią z drugiej strony.

Bourges – Katedra świętego Szczepana znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCOKatedra jest prawdziwą perłą architektury gotyckiej. Katedra ma aż 125 metrów długości i 37 metrów szerokości,pięć naw oraz dostępny dla zwiedzających taras widokowy. W katedrze zwiedzić można również jej podziemne krypty. Odwiedzając Bourges, można zobaczyć również fragmenty rzymskich murów obronnych, które zachowały się do dziś.

Clermont-Ferrand – to przepiękne miasteczko położone w centrum Francji, w sercu Owernii, krainy wygasłych wulkanów.  Miasto jest otoczone górami, pagórkami i płaskowyżami, skąd można podziwiać ładne widoki. W samym centrum Clermont-Ferrand znajduje się majestatyczna katedra wykonana z czarnej, wulkanicznej skały. Jest to jedyna taka katedra we Francji. Dzięki swojej barwie jest dobrze widoczna z różnych miejsc otaczających miasto.

04.10 – Wtorek – La Salettee Fallavavx.
La Salette – oznacza dzisiaj przede wszystkim miejsce pielgrzymkowe położone w górach tej gminy i należy obok Lourdes i Fatimy do najbardziej znanych miejsc objawień Maryjnych na świecie. Sanktuarium jest przepięknie  położone we Francuskich Alpach na wysokości 1800 m n.p.m.

Annecy – Pełne historycznego uroku i imponujących zabytków miasto wzbudza fascynację i pozwala się rozmarzyć. Może to za sprawą kanałów, które wdzierają się w miasto? Leniwie przepływają pod mostami, mijając pałace i kamienice z XVI i XVII w. Przywodzą na myśl romantyczność Wenecji. Do tego stopnia, że Annecy zyskało sobie nawet przydomek “Alpejskiej Wenecji”. To tutaj w Annecy w jego ukochanym mieście  został pochowany w kościele wizytek  Franciszek Salezy  w 1623 roku.

05.10 – Środa – Broc – Muzeum Czekolady.
Maison Cailler – fabryka czekolady NESTLE – Fantazja i fakty mieszają się ze sobą, a różne fazy produkcji czekolady Cailler wyjaśniane są w trakcie interaktywnego, audiowizualnego spaceru okrężnego. Za pośrednictwem kamer odwiedzający mogą w rzeczywistym czasie obserwować przerabianie podstawowych składników na tabliczki czekolady. Przeszłość przedstawiona jest w formie starych fotografii, które w ożywiony sposób prezentują historię fabryki od czasów jej powstania (1898) do lat 60. XX wieku. Podróż w czasie, podczas której powraca się do miłych wspomnień. Na końcu podróży darmowa degustacja wszystkich wyrobów fabryki.

Neuhausen am Rheinfall
Wodospad Rheinfall – największy w Europie  nazywany „Europejską Niagarą” – panorama 23 metrowej kaskady z malowniczo położonym nieopodal zamkiem Laufen robi niesamowite wrażenie.

Szafuza prześliczne miasteczko znane z dobrze zachowanego historycznego centrum, z licznymi pięknymi renesansowymi domami z charakterystycznymi wykuszami i zdobiącymi elewacje freskami, oraz godnymi szczególnej uwagi zabytkami.

06.10 – Czwartek – Praga
Praga – Stolica Czech zachwyca odwiedzających swoim pięknem i wyjątkową atmosferą niezmiennie od długich wieków. W 2021 roku “Miasto Stu Wież” w badaniu ankietowym przeprowadzonym przez portal TimeOut zostało uznane za najpiękniejsze na świecie. Nic dziwnego – zabytki Pragi są naprawdę imponujące. Zabytków w Pradze jest naprawdę mnóstwo. Już sam spacer po centrum dostarcza estetycznych uniesień związanych z fascynującym krajobrazem miejskim stworzonym w duchu secesji/art oraz nawiązaniami do gotyku, renesansu i baroku oraz sztuki romańskiej.

Cena zawiera :

– przejazd luksusowym autokarem
– 6 noclegów
– 6 śniadań
– 5 obiadokolacji
– ubezpieczenie NW/KL ( leczenie COVID 19 )
– opiekę pilota – opiekę pedagogiczną

Informacje Pani Alina Wojdyło