DON BOSKO OTWIERA SWOJE PODWOJE…

SZKOŁA PODSTAWOWA/LICEUM/TECHNIKUM: 23 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, na który z pewnością czekali wszyscy kandydaci zainteresowani nauką „u świętochłowickich salezjanów”.

Już od godz. 9.00  kandydaci mogli zapoznać się z ofertą przygotowaną na rok szkolny 2022/2023, poznając nie tylko bazę dydaktyczną naszej placówki, jej możliwości lokalowe i wyposażenie techniczne, ale i doświadczając tego, z czym obecni uczniowie stykają się na co dzień.

Po sympatycznym powitaniu przy wejściu, poprzez spacer po korytarzu i chwile spędzone w specjalnie urządzonej na tę okazję kawiarence, gdzie można było porozmawiać z nauczycielami, absolwentami, a nawet rodzicami uczniów, nasi goście mieli unikalną sposobność odwiedzenia pracowni, sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, kaplicy, oratorium, boiska szkolnego, placu zabaw i wybiegu z naszymi milusińskimi alpakami.

Na odwiedzających czekały różnorakie atrakcje: prezentacje, eksperymenty, doświadczenia, niespodzianki logiczne, tańce integracyjne, filmy o działaniach wolontariatu, piękne fotografie z podróży.

Dyrekcja, księża salezjanie, nauczyciele, animatorzy, zespół muzyczny i zaangażowani w promocję naszej szkoły uczniowie starali się przybliżyć gościom koncepcję pracy, idee, jakie nam przyświecają, wartości, którymi żyjemy. Odpowiadaliśmy na pytania, aby zaspokoić ciekawość odwiedzających, pokazywaliśmy to, czym możemy się pochwalić i z czego jesteśmy dumni. Goście dobrze czuli się w murach „Don Bosko”: byli zaskoczeni rodzinną i „domową” atmosferą; podobały im się możliwości techniczne szkoły i nowinki informatyczne, którymi dysponujemy.

Takie spotkania są bardzo cenne, ponieważ bezpośredni kontakt, rozmowa, serdeczne słowa wymienione gdzieś na korytarzu czy w sali lekcyjnej najlepiej oddają atmosferę panującą w szkole. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami, zaprezentowaliśmy naszą ofertę, mając na uwadze oczekiwania naszych przyszłych uczniów. Sobotnie spotkanie zakończyło się o 13.00.

Odwiedziło nas wielu gości, a na korytarzach słychać było gwar rozmów, śmiech, ożywienie.

Dziękujemy Komisji Promocji szkoły oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Otwartego!

Dziękujemy również Gościom: kandydatom, ich rodzinom, absolwentom. Do zobaczenia w „Don Bosko”! 😊

autor: p. Aleksandra Charczyńska-Plomteux
Zdjęcia: Dominik Schneider