Salezjański Dzień Wspólnoty

22 grudnia 2020 roku odbył się w naszej szkole wyjątkowy Dzień Wspólnoty – inny niż wszystkie, które przeżywaliśmy dotychczas. Bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem chcieliśmy w tym trudnym czasie pandemii i intensywnej nauki zdalnej być razem i cieszyć się z tej obecności online.
Wirtualne spotkanie szkolnej społeczności rozpoczęło się transmisją uroczystej Mszy Świętej ze szkolnej kaplicy. Nasi kapłani zadbali o to, abyśmy wysłuchali Słowa Bożego, wprowadzającego nas w tajemnicę Wcielenia Chrystusa. Po Mszy odbyły się spotkania online poszczególnych klas z wychowawcami. Młodzież miała okazję porozmawiać o istocie Bożego Narodzenia, podzielić się tym, w jaki sposób przeżywa je i celebruje we własnych rodzinach. Oglądaliśmy specjalnie przygotowane na tę okazję filmy oraz program obejmujący: kolędę „Oj, dyna, dyna!” wykonaną niegdyś przez nauczycieli wraz z filmikiem świątecznym wyreżyserowanym i nakręconym w murach szkoły przy przepięknej szopce ustawionej w holu, bajkę o świętym Janie Bosko pt. „Prawdziwy prezent”, lip dub w wykonaniu uczniów klas liceum i technikum do piosenki M. Carrey „All I want for Christmas is you”, oryginalne Jasełka przygotowane przez dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej pod opieką pań: Joanny Wawoczny, Aleksandry Nycz i Patrycji Frydek oraz przez młodzież klasy II B LO pod opieką pani Hanny Synowiec, lip dub w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej. Na zakończenie radosnego dnia, pełnego przedświątecznych emocji i wzruszeń, w zaciszu naszych domów obejrzeliśmy życzenia składane przez nauczycieli, które popłynęły do nas w pomysłowej formie w rytm melodii „Feliz Navidad”.
Wychowawcy na zakończenie swoich spotkań z klasami przekazali życzenia dla uczniów i ich rodziców.
Nasza Salezjańska Wspólnota stanęła na wysokości zadania i zadbała o podkreślenie duchowego wymiaru świąt. Razem mogliśmy lepiej się do nich przygotować, aby później, już w rodzinach, cieszyć się ich głęboką wymową i pięknem. To był prawdziwie błogosławiony czas dzielenia się miłością, dobrocią i pokojem serca. Miejmy nadzieję, że radość Bożego Narodzenia pozostanie w nas na długo…

Oprac. Aleksandra Charczyńska-Plomteux