JARMARK BOŻONARODZENIOWY

JARMARK BOŻONARODZENIOWY
MIKULOV – WIEDEŃ – BRATYSŁAWA – OŁOMUNIEC
14.12 – 15.12.2019

14.12.2019 – 05.00 – Wyjazd – parking szkolny – kierunek Wiedeń.
14.12.2019 – przyjazd do Mikulova – zwiedzanie miasta – Czeski Mikulov – Bajkowa perełka Moraw Południowych
Wszyscy zachwycają się zatłoczoną czeską Pragą, nie zwracając uwagi na to, że kraj ten ma wiele innych, ciekawych miejsc. Jednym z nich jest niezwykle urokliwe miasteczko położone na południu Czech, nieopodal granicy z Austrią. Jest to Mikulov – mały winny raj.
Zabytkowe centrum z wybrukowanym rynkiem cieszy oczy odwiedzających zabudowaniami, gdzie na styl gotycki nakładają się również późniejsze style architektoniczne. To wszystko w pakiecie z okazałym i przepięknym zamkiem Dietrichsteinów. (W 1805 roku po bitwie pod Austerlitz zamek odwiedził sam Napoleon Bonaparte).

Przejazd do Wiednia – JARMARK BOŻONARODZENIOWY Zwiedzanie miasta ( bez zwiedzania wnętrz ) – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Belweder, czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Przejazd do hotelu – nocleg

15.12.2019 – śniadanie. Przejazd do Bratysławy – JARMARK BOŻONARODZENIOWY Zwiedzanie miasta ( bez zwiedzania wnętrz ) – Katedra św. Marcina, Zamek królewski, Parlament, Ratusz, Brama Michalska, Pałac Palfich. Czas wolny na Jarmarku Świątecznym.

Przejazd do Ołomuńca – JARMARK BOŻONARODZENIOWY. Najciekawsze zabytki w tym mieście znajdują się na Górnym Rynku, czyli największym placu w mieście. Jest tu renesansowy ratusz z XV w., barokowe fontanny Cezara i Herkulesa oraz zabytek UNESCO: barokowa kolumna Trójcy Przenajświętszej z wysoką na 35 m, grupą rzeźbiarską. Czas wolny na Jarmarku Świątecznym.

Przejazd do Polski. Przyjazd ok. godziny 19.00/20.00
CENA: 290 PLN
Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem
  • 1 nocleg w hotelu
  • 1 śniadanie
  • opiekę pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

Informacje: p. Alina Wojdyło