PERŁOWY JUBILEUSZ

Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach ma już 30 lat. Właśnie tę okazję celebrowaliśmy przy okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce 13 października 2022 roku.

Podwójną uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie w kościele p. w. św. Józefa Robotnika na Zgodzie. Eucharystię poprowadził delegat Księdza Inspektora – ks. Zygmunt Kostka, który wygłosił kazanie, w którym w szczególny sposób przedstawił rolę nauczyciela, porównując ją do działalności Chrystusa, a także nawiązując do piosenki “Kim jestem – jestem sobie” zespołu „Dżem”, podkreślił znaczenie Boga w naszym życiu.

Następnie udaliśmy się do szkoły, aby wziąć udział w akademii, która przybrała formę jubileuszowego koncertu życzeń. Ten artystyczny element naszego święta, utrzymany w nostalgicznej, nawiązującej do oryginalnego „Koncertu Życzeń” konwencji, stał się okazją do złożenia serdecznych podziękowań wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

Podczas tej części obchodów miało miejsce również uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przystąpienie do naszego grona wychowanków salezjańskich uskrzydli ich na dalszej drodze życia.

Z okazji tak ważnego jubileuszu w murach naszej szkoły mieliśmy okazję gościć Prezydenta Miasta Świętochłowice – pana Daniela Begera oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – panią Dorotę Leszczyńską. Dziękujemy za ich obecność i ciepłe słowa. Ten wyjątkowy jubileusz dał uczniom i wszystkim pracownikom szkoły dużo radości oraz pozwolił im spędzić jak najlepiej ten dzień, ciesząc się, wraz z absolwentami i przyjaciółmi placówki, z sukcesu prowadzenia szkoły salezjańskiej już od trzydziestu lat.

opracowała: Aleksandra i Martyna Tomala