Polska w naszych sercach

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 roku. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r., a przywrócone w 1989 r.

         W naszej szkole w przededniu tego ważnego dla wszystkich Polaków dnia odbyła się krótka, lecz podniosła akademia, podczas której przypomnieliśmy sobie zagadnienia związane z historią naszej Ojczyzny.

Uczniowie klasy 3 Technikum Informatycznego pod opieką pani Katarzyny Jendrusiewicz wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali oryginalny program słowno- muzyczny. Pamiętając o przeszłości, mogliśmy tym razem skupić się przede wszystkim na sprawach bieżących oraz przyszłości naszego kraju. Artystom przyświecało czytelne przesłanie: refleksja nad tym, co trzeba zrobić, aby nie pogłębiać bolesnych podziałów widocznych w społeczeństwie. To była prawdziwa uczta duchowa oraz lekcja wychowania obywatelskiego. Na twarzach słuchaczy malowało się autentyczne wzruszenie i duma z bycia Polakami. Dziękujemy za te chwile patriotycznej zadumy, pamiętając, że Polskę nosimy w naszych sercach na co dzień i to my tworzymy wspólnotę, za którą jesteśmy odpowiedzialni.

autor: p. Aleksandra Charczyńska-Plomteux