Stop hejtowi

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA: 4 października 2022r. w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się 2 Miejska Konferencja „Stop hejtowi” organizowana w ramach II Miejskiego Tygodnia Przeciwko Przemocy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice Pana Daniela Begera. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Świętochłowice, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” w Świętochłowicach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach.

Konferencję tą mieli przyjemność poprowadzić uczniowie naszej szkoły: Julia Golda oraz Tymon Kiołbasa.

Na konferencji zostały przybliżone tematy takie jak: przemoc w rodzinie, problem uzależnień behawioralnych, przemoc rówieśnicza i cyberprzemoc. Mogliśmy wysłuchać m.in. bardzo ciekawego referatu Pani Katarzyny Kudyby na temat cyberprzemocy, tego jak wpływają na nas media społecznościowe oraz gry, jak wiele jest hejtu na tych właśnie platformach, z którego nie zdajemy sobie sprawy i jak temu zapobiegać.

Podczas konferencji zaprezentowany został również utwór  i film profilaktyczny, w którym grupa uczniów z naszej szkoły miała przyjemność wystąpić  – Patrycja Chojnacka (śpiew), Kamil Czupryński, Julia Dziadak, Mateusz Gębka, Julia Golda, Emilia Gregorczyk,  Anna Hullin, Tobiasz Jaśniok, Wiktoria Kania, Tymon Kiołbasa, Agnieszka Rachwol, Roksana Reichel, Zuzanna Szafranek.  Uczniowie  Ci również aktywnie uczestniczyli w konferencji. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w tak ważnej akcji.

opracowała: Julia Golda
foto: Grzegorz Golda