U TRONU JASNOGÓRSKIEJ PANI

SZKOŁA PODSTAWOWA/LICEUM/TECHNIKUM: 26 kwietnia br. klasy maturalne 3A LO (gim.) oraz 4 TI wraz z Księdzem Dyrektorem Andrzejem Urbańczykiem, księdzem Adamem Starzykiem oraz paniami Izabelą Migdałek i Aleksandrą Charczyńską-Plomteux wyruszyły na pielgrzymkę na Jasną Górę.
Częstochowa przywitała nas szarym niebem, a deszcz dosłownie wisiał nad nami niczym greckie fatum. Jednak ważniejsze od warunków pogodowych były cele duchowe: wspólna modlitwa przed zbliżającymi się egzaminami dojrzałości, umocnienie w dobrych postanowieniach, podziękowanie za lata spędzone w Don Bosko.
O 11.00 rozpoczęła się Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, w której uczestniczyliśmy wraz z młodzieżą ze szkoły salezjańskiej z Zabrza. Była to Msza koncelebrowana przez naszych księży salezjanów: księdza Kazimierza Chechelskiego, księdza dyrektora Andrzeja Urbańczyka i księdza Adama Starzyka oraz innych księży, którzy przybyli do Matki Bożej ze swoimi grupami maturzystów. Siedzieliśmy blisko Cudownego Obrazu, wzruszeni, skupieni, zadumani nad naszym życiem. Polecaliśmy wszystkie intencje serca – zarówno te, dotyczące dobrze zdanych egzaminów, jak i pokoju w Ukrainie i na świecie.
Po Eucharystii wykorzystaliśmy chwilę na spacer w obrębie klasztoru ojców paulinów, następnie miała miejsce Droga Krzyżowa z głębokimi rozważaniami Męki Pańskiej – przewodniczył jej Ksiądz Dyrektor. Nasi maturzyście nieśli Krzyż, odczytywali teksty rozważań, wspólnie przemierzali wały jasnogórskie.
Pod szkołę wróciliśmy przed 15.00 – szczęśliwi, z odmienionymi sercami, wdzięczni za ten wyjątkowy czas zadumy.
Wszystkim kochanym Maturzystom życzymy jak najlepszego przygotowania się do czekających ich egzaminów. Jesteśmy przekonani, że osiągniecie wspaniałe wyniki!

autor: p. Aleksandra Charczyńska-Plomteux