PILNE zmiana terminu – Wyprawka szkolna – 2021

Wyprawka Szkolna – Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2021 roku

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników

Wniosek należny złożyć w sekretariacie szkoły do 02 września 2021 r.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.


Wyprawka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
Salezjańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej

W tornistrze (najlepiej podpisanym):
• Zeszyt 32 kartkowy w kratkę- korespondencja/ brudnopis
• 2 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie- grubsza gramatura papieru
• 2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę- grubsza gramatura papieru
• Bidon (najlepiej sprawdzają się butelki filtrujące) i śniadaniówka ( wszystko podpisane)

Piórnik:
• 2 ołówki do nauki pisania (grube, lub trójkątne- najlepiej sprawdza się Bambino)
• Temperówka zamykana
• Gumka do gumowania
• Kredki ołówkowe (najlepiej BAMBINO- kredki najbardziej wytrzymałe, najlepszej jakości do pracy dla dzieci)
• Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
• Linijka 15-20 cm
• Klej w sztyfcie (najlepiej Magic)
• Flamastry

Uczeń pozostawia w szkolnej szafce w klasie:
• 1 blok rysunkowy A4
• 1 blok rysunkowy kolorowy A4
• 2 bloki techniczne białe A4
• 1 blok techniczny kolorowy A4
• 2 tekturowe teczki na gumkę (podpisane z przodu Imię i nazwisko ucznia)
• Farby plakatowe i akwarelowe
• Pędzle w 3 rozmiarach
• Pojemnik na wodę (podpisany)
• Kredki świecowe
• Kredki pastele (suche i olejne)
• Plastelina (duże opakowanie)
• Papier kolorowy/wycinanki- 2 szt.
• Teczka tekturowa z rączką A4- klasyczna grubość- (na prace plastyczne)
• 5 kopert podpisanych białych- klasycznych
• 10 koszulek foliowych A4
• Zestaw patyczków do nauki liczenia,
• Klej w tubce- Magic

Strój sportowy (w podpisanym worku)
• Biała koszulka z krótkim rękawem / podpisana
• Spodenki sportowe (czarne/granatowe) / podpisane
• Buty zmienne (najlepiej wiązane lub zapinane na rzep, konieczna biała lub kauczukowa podeszwa, która nie brudzi parkietu na sali gimnastycznej)/ podpisane

Wyprawka do świetlicy szkolnej (dla uczniów, którzy będą korzystać ze świetlicy)
• ryza białego papieru ksero A4
• chusteczki mokre- nawilżane – 1 opakowanie
• chusteczki higieniczne suche- wyciągane- 1 opakowanie

Informacje dla Rodziców

1. Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa jest częścią Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w skład, którego wchodzą też Liceum i Technikum.
Szkoła prowadzona jest przez zgromadzenie księży salezjanów a naszym głównym patronem jest św. Jan Bosko.
Podstawową misją szkoły i naszym mottem są słowa naszego patrona, by „wychowywać młodzież i dzieci na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”.
Na co dzień staramy się jednak tworzyć jedną wspólnotę włączając dzieci i młodzież w różne wspólne aktywności i wydarzenia.

2. Jako szkoła katolicka kładziemy spory nacisk na pielęgnowanie i rozszerzanie wartości chrześcijańskich. Efektem tych działań jest Kalendarz Roku Szkolnego w dużym stopniu współgrający z kalendarzem świąt i uroczystości w kościele i we wspólnocie salezjańskiej.
W te dni w naszej szkole zazwyczaj odprawiana jest wspólna Msza święta, a uczniowie przygotowują akademie ( rekolekcje wielkopostne, Święto Patrona, Jasełka itp). Pielęgnujemy również szacunek do naszej ojczyzny obchodząc najważniejsze święta państwowe i rozwijając patriotyzm lokalny (Dzień Śląski). W takie dni w szkole nie ma lekcji, uczniowie przychodzą ubrani na galowo, a świetlica działa w ograniczonych godzinach. Oprócz tego na każdy rok szkolny dyrekcja w porozumieniu z Rada Pedagogiczną wyznacza tzw. dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych (od 5 – 7 dni) – są to najczęściej dni pomiędzy tzw. długimi weekendami (listopad, maj, czerwiec) oraz np. dni matur lub egzaminów zawodowych. W te dni szkoła i świetlica są zamknięte. Listę takich dni wolnych rodzice otrzymują we wrześniu (na cały rok szkolny) stąd konieczność zaplanowania w te dni opieki dla swoich pociech jest możliwa ze znacznym wyprzedzeniem.

3. W szkole strojem obowiązkowym jest mundurek.
W klasach od 4 wzwyż- błękitna koszula i krawat z logo. Nakrycie wierzchnie- ciemny, jednolity sweter.
W klasach 1-3- błękitna polówka z krótkim rękawem z naszytym logo szkoły (z lewej strony na piersi) oraz nakrycie wierzchnie- indywidualnie. Prosimy, by do września zakupić we własnym zakresie błękitne koszulki polo, na które następnie należy przyszyć zakupione u nas logo.
Logo będzie można zakupić w pierwszych dniach września w cenie 5,50 zł za sztukę, jak również w trakcie całego roku szkolnego, w razie zapotrzebowania.

4. Rada Rodziców – od kilkunastu lat Rada Rodziców przyjęła kwotę 500 zł na rok szkolny.
Oczywiście każdy rodzic ma możliwość zadeklarować kwotę indywidualnie w ramach swoich możliwości finansowych. Płatność dowolna- całość lub dogodnymi ratami. Deklaracje będą wypisywane na zebraniu rodziców z wychowawcą klasy we wrześniu.

5. W szkole funkcjonuje świetlica szkolna. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 – 16:00. Do świetlicy uczęszczać mogą uczniowie, których rodzice złożyli stosowną deklarację podając niezbędne dane. Bardzo ważne, by uzupełnić osoby upoważnione do odbioru dzieci oraz przestrzegać zadeklarowanych godzin pobytu.
Świetlica w czasie swojej pracy oprócz podstawowych zajęć opiekuńczych prowadzi zajęcia tematyczne różnego typu: plastyczne, techniczne, taneczne, sportowe itd.
Do dyspozycji mamy plac zabaw i boisko na zewnątrz. W świetlicy od tego roku szkolnego jest ogromne akwarium, stanowi wielką atrakcję i stało się miejscem relaksu oraz wyciszenia.
W szkole możliwe jest również skorzystanie z obiadu. Obiady przywożone są w formie cateringu i rozdawane dzieciom w oratorium- miejscu specjalnie do tego przystosowanym. Cena obiadu do tej pory – 7,00 zł za obiad.

6. Szkoła korzysta z dziennika elektronicznego Librus. Jest to główne i najważniejsze miejsce kontaktu i korespondencji nauczycieli z rodzicami i uczniami. Na początku roku szkolnego zostaną Państwu przydzielone indywidualne kody i loginy do korzystania z dziennika. Bardzo uwrażliwiamy na konieczność codziennego i regularnego zaglądania na dziennik.

7. Szkoła wykupiła dostęp do Ofiice 365. W związku z tym Państwa dzieci otrzymają we wrześniu loginy i hasła, na podstawie których będziecie Państwo/ dzieci mogli korzystać z całego pakietu za darmo. Platforma ta w okresie zdalnej edukacji jest miejscem odbywania się lekcji on-line na MS Teams oraz tworzenia materiałów do pracy (testów, ankiet). Bardzo prosimy, by w dobie panującej pandemii Covid-19 nastawić się na ewentualną konieczność rozpoczęcia roku szkolnego zdalnie. Co za tym idzie- prosimy by w miarę możliwości zabezpieczyć uczniów w dostęp do komputerów oraz stałego Internetu. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego prosimy o gotowość. W jakiej formie i na jakich zasadach będzie to przebiegało – pokaże czas.

8. Szkoła stara się wszechstronnie rozwijać uczniów i ich potencjał, dlatego w ciągu roku szkolnego działa wiele kółek zainteresowań – dostosowanych do potrzeb i zainteresowań dzieci oraz bogaty wachlarz zajęć sportowych w ramach SALOS-u. W szkole mamy również bibliotekę.

9. W szkole uczniowie korzystają z szafek szkolnych, a uczniowie klasy 1 SP z szatni.
W szatni po przyjściu do szkoły na zajęcia dzieci zostawiają okrycie wierzchnie w miejscach wyznaczonych (podpisane haczyki) oraz zmieniają buty na szkolne. W szatni może również wisieć worek na w-f. Każda klasa ma przypisaną swoją salę lekcyjną, w której każdy uczeń ma opisaną szafkę na przybory plastyczne.

10. W naszej szkole w-f prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego.

11. Lekcje w szkole odbywają się w godzinach porannych. Najwcześniej zaczynają się o godz. 8:00 a najpóźniej kończą o 14:25. Ważna informacja – w dni, w które dzieci zaczynają zajęcia od w-f prosimy by przyjść do szkoły max. na godz. 7:45, gdyż nauczyciel w-f przychodzi po klasę i zabiera ją na salę gimnastyczną. Tam w szatni się przebierają w strój.

12. Przyprowadzanie i odbieranie dzieci.
Przyprowadzanie i odbieranie dzieci ze szkoły odbywa się bocznym wejściem- od strony boiska szkolnego i świetlicy. Rodzic przyprowadzając dziecko dzwoni na dzwonek, nauczyciel dyżurujący otwiera drzwi i na teren szkoły uczeń wchodzi już sam. Odbierając dziecko po lekcjach czy ze świetlicy również prosimy oczekiwać między szklanymi drzwiami. Prosimy, by przestrzegać tej zasady od pierwszych dni roku szkolnego – wtedy czas adaptacji i usamodzielniania dzieci przebiega znacznie szybciej. Prosimy, by w czasie wakacji trenować z dziećmi zawiązywanie butów, samodzielne ubieranie się itp.
Parking dla rodziców jest na zewnątrz. Prosimy nie wjeżdżać na teren szkoły – bez względu na pogodę i okoliczności. Parking przed szkołą jest dla pracowników i nauczycieli.
Rodzic, który musi załatwić sprawę w księgowości lub sekretariacie wchodzi do szkoły przez główne wejście wpisując się na portierni do zeszytu i zabierając identyfikator. W sprawie
chęci rozmowy z wychowawcą klasy lub innym nauczycielem należy umawiać się na konsultacje w wyznaczone dni poprzez dziennik elektroniczny.

13. W szkole pracuje pedagog szkolny oraz psycholog.
Bardzo prosimy wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty psychologiczno- pedagogiczne dotyczące dzieci: opinie, orzeczenia itp. lub posiadają informacje o ewentualnych trudnościach, specyficznych zachowaniach swoich dzieci, które będą cenne z punktu widzenia wychowawczego i udzielania uczniowi indywidualnej pomocy ze strony wychowawcy i szkoły proszeni są o niezwłoczne dostarczenie takich dokumentów do sekretariatu.

14. Podręczniki szkolne
Uczniowie otrzymują we wrześniu cały komplet darmowych podręczników i ćwiczeń ze szkoły w ramach dotacji z Państwa. Podręczniki są zwracane do szkolnej biblioteki po każdym roku szkolnym dla kolejnego rocznika. Ćwiczenia pozostają dla dzieci.
Podręczniki i ćwiczenia należy oprawić ( najlepiej w zdejmowane/ nieklejone okładki)
i podpisać na naklejce na okładce na froncie.
Regulamin korzystania będzie podpisywany przez rodziców na początku roku i jest dostępny na stronie szkoły.

15. Zależy nam na dobrej współpracy szkoły z rodzicami. Dlatego już dziś zapraszamy Państwa i zachęcamy do aktywnego włączania się w życie klasy i szkoły. Jeżeli napotkacie Państwo jakiekolwiek trudności pamiętajcie – podstawą jest rozmowa i wzajemny szacunek. Tylko działając wspólnie, wspierając się wzajemnie i szukając tych pozytywów pomożemy dzieciom osiągnąć sukces na miarę ich możliwości.

Wyprawka szkolna 2021/2022 – pobierz PDF

WSZYSTKIE ZESZYTY I PRZYBORY SZKOLNE
PROSZĘ PODPISAĆ NA STRONIE FRONTOWEJ.


Pozostałe szczegóły zostaną domówione podczas spotkań z wychowawcami po rozpoczęciu roku szkolnego.