Zawieszenie zajęć dydaktyczno–wychowawczych i opiekuńczych w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w dniach 12 – 25 marca 2020 roku zostają zawieszone wszystkie zajęcia dydaktyczno–wychowawcze w naszej szkole, z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w szkole podstawowej nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do szkoły, natomiast powinni w tym czasie ograniczyć swoją aktywność i pozostawać w miejscu zamieszkania.

Rodzicom dziecka do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368), (Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS).

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Zachęcamy do odpowiedzialnego wykorzystania czasu zawieszenia zajęć. W najbliższym czasie nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy dla uczniów, w tym w szczególności dla uczniów klas maturalnych oraz w wybranych przypadkach zajęcia online.

Informujemy, że platformą komunikacji między dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i uczniami jest Librus oraz strona internetowa szkoły. Bardzo prosimy całą społeczność szkoły o regularne sprawdzanie informacji tam umieszczonych. Jednocześnie przypominamy wszystkim uczniom, aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ważne, aby unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe) oraz przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywamy.

ks. Andrzej Urbańczyk sdb